Dr. Claudia Benassi


Dr. Claudia Benassi


Claudia Benassi’nin, liderlik gelişim danışmanlığı, atölye tasarımı ve iş geliştirme konularında çalışmalar yapmaktadır. Yönetici Koçluğu konusunda tutkuyla çalışan Claudia, 9. ESMT Koçluk Konferansı’nda En İyi Koçluk Vaka Ödülü'nü aldı. Üst düzey yönetici ekipleriyle, grup dinamiklerinde gizlenen sorunların/engellerin ortaya çıkarılarak, kolektif performansın daha etkili hale getirilmesi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Dijital dönüşüm sürecinde aktif rol alan Claudia, kişisel liderlik gelişimi alanında bulut tabanlı hizmetler sunan ve dünya çapında faaliyet gösteren bir şirket olan Grow360 International Pte. Ltd.’de çalıştı. Şu anki görevlerinden önce Claudia , Berlin'de ESMT'de ve Fontainebleau'da INSEAD'de uluslarasarı düzeyde Kurumsal Eğitim Direktörü olarak çalıştı. Claudia INSEAD’da iken, kadınların liderlik gelişimini desteklemek üzere zamana özel bir çalışmayı yönetti ve Profesör Herminia Ibarra ile kadın liderler için başarılı değişim deneyimleri tasarladı. Brown Üniversitesi'nden doktora derecesine sahip olan Claudia Berlin’de yaşamaktadır ve koçlar ve de müşterileriyle olan çalışmalarını üç dilde (İngilizce, İspanyolca ve Almanca) yürütmektedir.

Soru Sormanın Dönüştürücü Gücü

Dijital çağın sürprizleri ve insan kaynaklarının durdurulamaz dönüşüm süreci içerisinde anlatmaktan soru sormaya doğru bir değişim içerisindeyiz. Bilgi ve öğrenmenin demokratikleşmesiyle, soru sormanın yıkıcı gücünün daha çevik bir yetenek gelişim süreci oluşturduğu anlaşıldı.

Bu paradigma değişimini anlamak, dijital devrim içerisindeki yolculuğumuzda bizi bekleyen bazı sıkışmaları da görünür hale getirecek...