Dilek Faka


Dilek Faka - PCC, Genel Müdür- Dale Carnegie Akademi


Dale Carnegie Akademi Türkiye’deki Genel Müdürlük görevini 3 senedir sürdürmekte olan Dilek Faka, aynı zamanda Dale Carnegie Eğitmenliği ile birlikte profesyonel iş koçluğu ve fasilitatörlük de yapmaktadır. 1000 saatin üstünde koçluk tecrübesi olan Dilek, ağırlıklı olarak yönetici koçluğu ile lider ve yöneticilerin gelişimine destek olmaktadır.
Dale Carnegie Akademi, merkezi ABD’de olan global bir eğitim şirketidir. 104 senedir 92 ülke ve 3,400 eğitmen ile faaliyet gösteren Dale Carnegie’nin Türkiye’deki temsilcisi olarak, Türkiye’deki kurumların dönüşüm ortaklığı vizyonunu benimseyen bir takımın lideri görevi Dilek’e , sürekli öğrenme ve insanların kişisel gelişimlerini desteklemek yönündeki kişisel vizyonunu da gerçekleştirme fırsatını sunmaktadır.
20 yılı aşkın iş hayatında Eğitim sektörü öncesinde Finans sektöründe çalışan Dilek Türkiye ve A.B.D ‘de yöneticilik yapmıştır.
Üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan Dilek’in, aynı üniversitede Avrupa birliği çalışmaları üstüne Lisansüstü derecesi de bulunmaktadır.

Hayal Gücü Çağında Liderlik Yeniden Tanımlanıyor
İçinde bulunduğumuz hayal gücü çağında, son hızla değişen teknoloji ve veri akışı ile insanın çarpışmasına sıklıkla şahit oluyoruz… İnsan türünün mevcut donanımı bu çarpışmalara ne ölçüde hazır? İş dünyası ve çalışanlar, liderlerinden şimdiye kadar olmadığı kadar fazla beklenti içindeler… Sanayi çağının doğurduğu liderlik yetkinlikleri ile VUCA (Volatility- Uncertainity-Complexity- Ambiguity) dünyasının ve hayal gücü çağı neslinin beklentilerini ne ölçüde karşılayabiliyoruz? Eski bilgisayarlara format atarak yeni nesil yazılımları çalıştırmanın peşinde daha ne kadar koşacağız? Günümüz liderinin içindeki İNSANI bir bütün olarak geliştirmeyi konuşmaya hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var.