Dr.Selçuk Alimdar


Dr.Selçuk Alimdar - Tofaş Akademi Müdürü


Selçuk Alimdar sosyoloji lisans, MBA ve müzikoloji doktora programlarını tamamladı. Yapı Kredi, Aria, Avea ve Türk Telekom’da müşteri hizmetleri, satış ve pazarlamanın yanı sıra, insan kaynaklarında organizasyonel gelişim, ücretlendirme, bütçe, bilgi teknolojileri, strateji, çalışan deneyimi ve eğitim fonksiyonlarında görev aldı. Avea’da Türkiye’nin ilk çeviklik mükemmellik merkezini (Çevik Stüdyo) kurdu. İK altındaki bu birim; bilgi ve teknolojileri, satış, pazarlama, İK gibi farklı fonksiyonlarda çevik takımlara koçluk ve danışmanlık verdi. Bu alanda PSM III ve PSPO I sertifikalarına sahiptir. 2016’dan bu yana Tofaş Akademi Müdürü olarak, Tofaş bayi ve tedarikçi çalışanlarının yanı sıra üniversite öğrencilerini ve mezunlarını kapsayan 17.000 kişilik bir eko sistemin eğitim ve gelişim faaliyetlerinden sorumludur. Alimdar’ın liderlik ettiği eğitim projeleri ATD (Amerikan Yetenek Geliştirme Derneği), Brandon Hall ve Stevies’den 28 ödül aldı. Alimdar, “Prens Dimitrie Cantemir” ve “Karmaşıklık Dünyası’nda Organizasyon” başlıklı kitapları Türkçe’ye çevirdi. Doktora tezini “Osmanlı’da Batı Müziği” adıyla yayınlayan Alimdar’ın Harvard Üniversitesi’nde yayınlanan bir de makalesi bulunmaktadır. Alimdar aynı zamanda eğitmen, koç, neyzen, okçu, baba, eş ve yaşam boyu öğrencidir.

Eğitimde Çeviklik
Bilgi teknolojilerinde kozasını ören çeviklik uzun süre önce çıktı ve bugün pazarlamadan, satışa, insan kaynaklarından örgün eğitime her yerde!
Beş yıldır çeviklik alanında önemli işlere imza atan Selçuk Alimdar, bugün 17.000 kişiye hizmet veren Tofaş Akademi’deki eğitim süreçlerinden örnekler vererek çevikliğin teorisiyle pratiğinin birleşimine örnekler sunacak.
Siz de bu oturum ve daha fazlası için Zirvede yerinizi hemen alın.