Dr. Sertaç Doğanay


Dr. Sertaç Doğanay


Gelecek trendleri, yeni teknolojiler, inovasyon, siber güvenlik, dijital dönüşüm uygulamaları, dijital pazarlama ve dijital sağlık konularında yazan, eğitim veren, yüzlerce etkinlikte konuşmalar yapmış olan Dr. Sertaç Doğanay, 2013’tan bu yana Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermektedir. 2015 yılından bu yana, Marketing Türkiye dergisinde teknoloji ve inovasyon, 2016 yılından bu yana, Digital Age dergisinde yeni sağlık teknolojileri ve sağlık alanında inovasyon başlıkları altında köşe yazıları yazmaktadır. 2012 yılından bu yana dijital pazarlama ve dijital iletişim projeleri üreten Social Touch isimli ajansın kurucusudur. Sağlık haberleri ve tıp alanından gelişmeler konusunda yayın yapan, Türkiye’nin sosyal medyadaki en etkin platformlarından biri olan DoktorlarSitesi.NET’in ortağı ve yöneticisidir. İlaç sektöründeki 10 yıllık pazarlama ve satış yönetimi kariyeri sayesinde edindiği profesyonel tecrübenin ardından kendi girişimlerine odaklanmıştır.

2012 yılından bu yana edindiği girişimcilik ve yatırımcılık deneyimlerini; farklı eğitim kurumlarının ve girişim hızlandırma fonlarının çatısı altında pek çok genç girişimciye mentorluk vererek paylaşmaktadır. Her ay düzenlediği ve moderatörlüğünü yaptığı “Başarısızlık Hikayeleri” etkinlikleri ile akademisyen, yönetici ve sanatçıların tecrübelerini samimi bir dille aktarmalarına olanak sunmaktadır. Aralık 2017’de ODTÜ’nün organize ettiği TEDxMETUAnkara’da “Geleceğin Suçları, Güçleri ve Aşkları” başlıklı, büyük ilgiyle karşılanan bir sahne performansı sergilemiştir.

Yapay Zeka Çağında Şirketlere İhtiyacımız Kalacak Mı?
Dijital Varlık – İnsan hibridliğindeki aşamaları ifade eden robot, android, sayborg ve yapay zeka terimleri günümüzde sıkça karşımıza çıkıyor. 2030 yılında yaklaşık 800 milyon iş pozisyonuna insan olmayan çalışanların geçebileceği belirtiliyor.
İnsanların insanlarla rekabetinin bile oldukça sert olduğu bir dönemde insan olmayan çalışanlarla rekabette neyi dikkate almak gerekecek?
Çalışanların hangi alanlara odaklanması, hangi konularda kendini geliştirmesi gerekir?
Yapay zeka çağında bugünkü şirketlere ihtiyaç kalacak mı?
Dr. Sertaç Doğanay'ın, tüm bu soruların yanıtlarına dair vizyon açıcı paylaşımlarda bulunacağı bu oturum için siz de Zirve'deki yerinizi hemen alın.