Dr. Özgür Bolat


Dr. Özgür Bolat


Dr. Özgür BOLAT, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, şu anda okullara ve şirketlere danışmanlık, hürriyet.com.tr’de köşe Yazarlığı ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Aynı zamanda kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini öğretmektedir.

Dijital Dünyada Mutluluk ve Başarının Psikolojisi
Sınırsız teknoloji ürünleri ve uygulamaları var. Ama bunların bazıları bağımlılık yaratıyor, bazıları yaratmıyor. Neden? Aynı şekilde çoğu insanın teknolojiye aynı oranda ulaşımı var. Ama bazı insanlar teknolojiye bağımlı oluyor, bazıları olmuyor. Neden? Bu konuşmada Dr. Özgür Bolat ilk olarak mutluluk ve başarının psikolojisini anlatacak ve daha sonra neden bazı insanların teknolojiyi mutluluğu için kullanabildiğinden; neden bazılarının kullanamadığından bahsedecek.