top of page

Alev Mercan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Migros, Mağaza Yönetimi Eğitim ve Gelişim Müdürü

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi’nden mezun oldu (2012). Öğrenciliği döneminde tekstil perakendesinde parttime satış danışmanlığı yaptı. Son sınıf itibarıyla profesyonel iş hayatına idari işler sorumlusu olarak bir inşaat firmasında başladı. Akabinde dış ticaret ve insan kaynakları alanında farklı firmalarda birçok pozisyonda çalıştı. 2014 yılında Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde 5 yıl eğitim uzmanı olarak görev aldı. 2019 yılında ise Migros Perakende Akademisi’nde Mağaza Yönetimi Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak çalışmaya başladı ve 2022 yılında itibaren Mağaza Yönetimi Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Panel: Daha İyi Bir Yarın'ın İnşası: Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

 

Sürdürülebilirlik ve sosyal fayda alanında bugün yürüttüğümüz çalışmalarla gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz.

 

Daha adil, eşit ve kapsayıcı iş modellerinin geliştirilmesinin sadece marka değerini artırmadığını aynı zamanda topluma da önemli bir değer kattığını görüyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için her alanda yürütülen çalışmalarla çeşitlilik ve kapsayıcılık değerlerinin gelişiminin paralel ilerlediğini söylemek mümkün. Bu nedenle toplumsal cinsiyet eşitliği için atılabilecek adımları odağımızda tutmakta fayda görüyoruz.

 

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kültürünün gelişmesi, içselleştirilmesi hedefine ulaşmak isteyen kurumlar bu yolculukta farklı deneyimler yaşıyor. Kurumların ve ekiplerin yaptığı çalışmaların analizini yaptığımızda; projelerin ilerlemesinin önünde bazı zorluklar olabildiğini görüyoruz. Alanda yapılan çalışmalara dair örnekler paylaşılarak ilerleyen safhada bu zorlukların nasıl aşılabileceği üzerine hep birlikte düşünmek istiyoruz. Uluslararası ve ulusal çapta gerçekleşen projelerden örnekler vererek bu alanda çalışmaya istekli profesyonellerin, liderlerin ilham almasını ve motive olmasını hedefliyoruz.

Alev Mercan-min.png
bottom of page