Alp Köksal

Khan Academy Türkiye Direktörü, STFA Grubu Eğitim Vakfı Genel Müdürü

Lise öğrenimini Amerika’da, üniversite öğrenimini ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nden birincilikle kazandı ve aynı okulda doktora çalışmalarına devam etti. BÜMED Yönetim Kurulu üyesi olan Köksal, Türkiye’nin köklü şirketlerinden STFA Grubu’nun eğitim vakfının genel müdürlüğünü üstleniyor.

45 dilde her ay 100 milyon öğrenciye verdiği ders ile dünyanın en büyük ücretsiz öğrenme platformu olarak tanınan Khan Academy’nin 2012 yılında ilk yerel iştiraki olarak kurulan Khan Academy TR’nin direktörlüğünü yürütüyor. Okul Destek Derneği ve Yeni Nesil Öğrenme Girişimi’nin kurucularından olan Köksal, çalışmalarıyla teknoloji destekli ve insan odaklı yeni nesil bir öğrenme anlayışına dikkat çekmeyi hedefliyor. Deneyimlerini farklı TEDx sahnelerinde paylaşma şansı bulan Köksal, yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen konferanslara konuşmacı olarak katıldı. 2017 yılında Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’nden biri seçilerek TOYP “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” ödülünün sahibi oldu ve dünya birinciliğine aday gösterildi.

Öğrenmeyi Öğrenmek Paneli

Bu panelde, çok farklı alan ve deneyim seviyelerinden katılımcıların, özellikle son dönemde, öğrenme ve gelişime ilişkin neler yaşadıkları, neleri fark ettikleri ve bu bilgiyi merkezi bulma noktasında nasıl kullandıkları konuşulacaktır.