Avi Goren-Bar

Klinik Psikolog

40 yıldan uzun süredir akademik ve klinik çalışmalarını, dışavurumcu sanat terapisi alanında yürütmektedir. Carl Gustav Jung’un teorik altyapısını, pratik araçlarla birleştirerek kendi koçluk yaklaşımını geliştirmiş ve lokal ortaklar ile işbirliği yaparak uluslararası platformda Jungian Coaching School’u kurmuştur. Türkiye’de bu sene altıncı dönemi devam eden Jung Koçluk Okulu, bireysel ve kurumsal hayatta karşılaşılan durumlar, olaylar ve süreçler karşısında yenilikçi bir bakış açısı kazandırır. Yazmış olduğu dünyadaki ilk Jung Koçluğu kitabı olan “Introduction to Jungian Coaching” Routledge Yayınlarından çıkacaktır.

Dışavurumcu Sanat Terapisi ve Liderlik alanında İsrail, Türkiye, Yunanistan, İngiltere, Hırvatistan ve Slovenya’da eğitimler vermeye devam etmektedir. Bu alanda yazmış olduğu “The Secrets of Expressive Arts Theraphy and Coaching” referans kitap niteliğindedir.

Yaşayan en önemli Jung uzmanlarından biri olan Dr. Goren-Bar, Sertifikalı Dışavurumcu Sanat Terapisti, Avrupa Gestalt Derneği üyesi ve Jung Koçudur. Dr. Goren-Bar, aralarında İsrail Savunma Kuvvetleri, Eğitim Bakanlığı ve Teva, Intel ve Amdox gibi yüksek teknoloji şirketlerinin de bulunduğu çok sayıda şirket ve firmaya danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Zıtlıkların Uyumu

Yaşadığımız dönemin üzerimizde yarattığı kaygı, aslında kendi benliğimizin farkına vardığımız andan beri “uyumlanarak hayatta kalma” çabamızın farklı bir yansıması. Dr. Goren-Bar dengeye ulaşma çabasına, hangi duygularla nasıl baş etmeye çalıştığımızı kendi deneyiminden de hareketle gözden geçirerek, “Kahramanın Yolculuğu” perspektifinden, kendimizi anlama yolunda bize ışık tutacak.