top of page

Aydın Büyükhelvacı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitimci / Danışman

1979 Bursa, Karacabey doğumludur. İlkokuldan sonra Bursa'da, liseden sonra İstanbul'da okumuş ve yaşamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi'nden mezun bir makina mühendisidir. Derdini sayılarla ifade etmeyi, dermanı sayıların gücüyle desteklemeyi burada öğrenmiştir.

Üniversitede tiyatro kulübünde aktif olarak zaman harcamış, sahne üzerine dair pek çok konuyu bu sürede ve de orada temellendirmiştir. Birçok oyunda oynamış, oyunlar yönetmiş ve başka oyuncuların yetişmesinde de rol sahibi olmuştur. Derdini ve dermanını matematikle tarif edenlere "sözlü anlatabilme" yetisi o zamandan yadigardır.   
 
Üniversite sonrası ilk işi Turkcell'in o dönemki "road show" projesinin koordinasyonudur. 73 kişilik bir ekiple iki ay gibi bir zamanda Türkiye'nin 46 farklı noktasını, insanını, coğrafyasını görme imkanını bulmuştur. Ekip yönetiminin hassasiyetini, adalet duygusunun kuvvetini burada öğrenmiştir.
 
2011-2013 yılları arasında Lig TV'de haftasonları, cumartesi-pazar 09:00 - 12:00, Maç Sabahı programı sunucularından biri olmuştur.  

2015 yılından itibaren şirketlere özel çözümler üretmeye devam eden Aydın Büyükhelvacı’nın verdiği eğitimlere dair üzerinde hassasiyetle durduğu en önemli konu “katılımcılarda kalıcı davranış değişikliklerine ulaşmak” tır.

Keşif, Ama Nasıl?

 

Kendini ortaya çıkarmadan başkaca şeyleri ortaya çıkarmak mümkün mü?

İç dünyanın örtüsünü açmak günümüzün başarı standartlarında kişiye yetmeli mi?

Keşfetmek ve keşfettirmek aynı şey mi?

Kendimde “Hemen şimdi” neyi keşfedebilirim?

Günümüz kaşifleri daha çok bilenler mi, yoksa daha çok hissedenler mi?

Aydın.jpg
bottom of page