top of page

Aylin Karabuğa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akbank Akademi - Yönetici

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden 2002 yılında mezun olduktan sonra Akbank’ta şube ve  genel müdürlük satış ekiplerinde çalıştıktan sonra Akbank'ın yeni satış ve hizmet modelini yeniden şekillendirecek “Yeni Nesil Akbank” projesinde şube süreçlerinin baştan uca dizaynında görev aldım.

 

2018 yılında projenin hayata geçirilmesinin ardından da Akbank Akademi'de genel müdürlük eğitimlerinden sorumlu yönetici olarak göreve başladım. Akbank Akademi'de Akbanklılara mevcut ve gelecekteki rollerinde yardımcı olacak,  yeniden beceri kazandıracak, mevcut becerilerini geliştirecek programları tasarlamak ve yürütmekten sorumluyum.

 

 

Geleceği Keşfet – CoE

 

Son yıllarda teknolojinin hızlı değişimi, gelişmiş veri analitiği uygulamaları ve yapay zeka kullanımı, endüstri 4.0, iklim krizi, kentleşme, sürdürülebilirlik odağı ve yaşlanan nüfus gibi birçok farklı faktör iş dünyasını etkiliyor. Yakın gelecekte çalışma/çalışma ortamı ve koşulları, işgücü profili ve alıştığımız iş modelleri kökten dönüşüyor, dönüşmeye devam edecek.

 

Akbank Akademi olarak biz de trendleri yakından takip ediyor ve geleceğin çalışma dinamiklerine bugünden yatırım yapıyoruz. Bu vizyonla, çalışanlarımızı geleceğin yetkinliklerine bugünden hazırlamayı amaçlayan “Center of Excellence Programları (CoE’s)” nı hayata geçirdik.  

 

Teknolojj, tasarım ve analitikten oluşan 3 ana saç ayağı üzerinde kurguladığımız, çeviklik bakış açısıyla tasarladığımız programlardan oluşan CoE programlarıyla bir yandan Akbanklıları mevcut pozisyonlarında yetkinleştirmeyi, bir yandan da gelecek iş dünyası ve gelecek pozisyonlar için hazırlamayı hedefliyoruz.

aylin_karabuga.jpg
bottom of page