top of page

Barış Şanlıoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M Plus Türkiye, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Matematik bölümü mezunu olan Barış Şanlıoğlu. 2002 yılından bu yana çağrı merkezi sektörü içinde görev almakla birlikte 2005 yılından bu yana da M Plus Türkiye’de çalışmaktadır.


İlk olarak Kalite Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Şanlıoğlu, sonrasında kurumun ilk Anadolu’daki yatırımı olan ve şu anda 1.600’ün üzerindeki çalışanı ile en büyük lokasyonlarından biri olan Malatya lokasyonunun kuruluşunda proje ekibinin liderliğinde görev aldı ve 3 sene bu şehirde yaşadı. Bu deneyimi “Malatya’da yaşamanın bana bireysel olarak ek sorumluluklar almamı sağlamasının yanında, yakınlardaki şehirlere sıkça seyahat etmiş olmam Anadolu insanını, yaşantılarını daha iyi anlama fırsatı vermiş oldu.” diyerek anlatan Şanlıoğlu, 6 senelik Operasyon ve Müşteri İlişkileri Direktörlüğü görevinde bulunduktan sonra, son 5 senedir genel müdür yardımcısı olarak görev almaktadır. Şu anda şirket çalışanlarının, sağlıklı mutlu bir şekilde çalışıp başarılı olmaları için İnsan Kaynakları, İdari İşler & Satınalma, Hizmet Kalitesi & Eğitim Gelişim departmanlarından sorumludur. Aynı zamanda evli ve 2 çocuk babasıdır.

2021 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri "İç Eğitmenlik Kategorisi"

İç Eğitmen Yetiştirme Programı sadece bir gelişim programı değil aynı zamanda Akademimizin kurulduğu 2013 yılından bu yana uçtan uca yönettiğimiz, bir prosedüre dönüştürdüğümüz, standartları, ölçüm araçları, eğitmen hakedişleri, tanıma&takdir uygulamaları, gelişim programları gibi pek çok adımı içeren bir süreçtir.

Bu program ile; kurumumuzun iç eğitmenleri ve Kurumsal Akademi eğitmen kadrosunun yetişkin öğrenmesinin temellerini öğretmek, öğretim tasarımı ve eğitim uygulaması alanında derinlemesine uzmanlaşmalarını sağlamak, platform / dijital kanal kullanımı becerilerini güçlendirmek, içerik tasarımı ve sunum araçlarını etkili şekilde kullanarak uzmanı olduğu alanda eğitim vermelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Bu program 2020 yılında yenilenerek flipped learning metodu ile tasarlandı. “Eğiticinin Eğitimi, Sunum Becerileri, Eğitmenler İçin Hikayeleştirme ve Uzaktan Öğretmede Ustalık Sanatı” modüllerinden oluşmaktadır.

Kurumumuzda yetiştirdiğimiz 361 sertifikalı iç eğitmenimiz var. Kendi alanlarında uzman olan ve deneyimlerini paylaşan bu kadro sayesinde çalışanlarımızın gelişimini desteklediğimiz bir süreç işletiyoruz. Öğrenen organizasyon olma kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlayan bir iç eğitmen kadrosu ile çalışmak Kurumsal Akademi’nin gücüne güç katıyor.

Barış Şanlıoğlu.jfif
bottom of page