top of page

Canan Duman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Canan Duman Akademi ve Danışmanlık - Kurucu, Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Yazar  

1998 yılında muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. On beş yıl çalıştığı basında yazı işleri koordinatörlüğü, genel yayın yönetmenliği, reklam satış müdürlüğü, proje ve iş geliştirme yönetmenliği görevlerini üstlendi. 2013 yılında basında edindiği deneyimi ve vizyonu kurumsal tarafa taşıyarak, kurumsal iletişim/insan kaynakları yöneticisi olarak çalıştı.

Kurumsal hayattaki yirmi yıllık deneyiminin ardından 2018 yılının Kasım ayında Canan Duman Akademi ve Danışmanlık’ı kurdu. Danışmanlık hizmetlerini stratejik yönetim ve insan kaynakları altında topladı. Türkiye’nin önde gelen şirketleri için eğitim programları tasarladı ve eğitimler verdi. Kariyerine yönetim danışmanı, eğitmen, yazar olarak devam eden Duman, “işin geleceği” alanına yoğunlaşmaktadır. Independent Türkçe’de köşe yazarlığı yapmaktadır. “Şirketler Neden Yıldız Çalışanlarını Kaybeder?” ve “İşin Geleceği Şimdi – Yakasız Ekonominin Yükselişi ve Çalışan Deneyimi” adında iki kitabı bulunmaktadır.

 

 

Keşfetmeyi Keşfetmek: Gelecek için Bugün Neleri Keşfetmek Gerek?

 

İçindeki ve dışındakilerden habersiz yaşayanlar için keşfetmeyi keşfetmek, tek bir yere sıkışıp kalmamak önemlidir. Pandemi dünyada dönüşümsel değişimler yaratırken insana; “mümkün olanı yeniden düşün” fırsatı verdi. İnsanın hayatın amacını bulma konusundaki sürekli arayışı, yaşamı genişletmeye ve uzatmaya çalışması aslında keşiflerini genişletmeye ve uzatmaya çalışmasından. Bu nedenle hayatın gerçekte tek amacı keşiftir. Keşfedersek belirsizlik, bilinmeyen korkumuzu yener, bu sayede varlığımızı sona erdirecek bir şeyi kendimizden uzaklaştırabiliriz. Bunun için bilinmezliğe göğüs germek, cesaret etmek, denemek, yanılmak ama bırakmamak, yanılmalarda istikrarlı kalmak, yeniden başlamak ve kararlı olmak becerisi göstermek gerek. Bunu yapmaya tembellik ediyorsak, korkup kaçıyorsak, dünyanın gidişatından, yaptığımız işin tatminizliğinden, geleceği inşa etmemekten nasıl şikâyet edebiliriz? Keşfedilmeyi değil, keşfetmeyi deneyin.

CANAN DUMAN (4)+.jpg
bottom of page