Deniz Kayadelen

Endüstri Psikoloğu ve Yüzücü

Almanya doğumlu Deniz Kayadelen uzman endüstri psikoloğu, koç, eğitmen ve EY şirketinde müdür olarak dünya çapındaki şirket ve kişilere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Geleceğin meslekleri, değişim yönetimi ve yetenek yönetimi alanında uzmanlaşmış olan Deniz, yoğun iş hayatının yanı sıra ülkemizi sporcu kimliği ile 15 seneden fazla bir süredir temsil etmektedir.

Türkiye´nin en hızlı açık su yüzücülerinden olan Deniz, kelebek branşında Türkiye rekoru kırmış, Kuzey Kanalı ve Manş Denizi’ni takım olarak geçmiş ve Güney Afrika’da Robben Adası’ndan Cape Town şehrine büyük beyaz köpekbalığı saldırısı riski olmasına rağmen yüzen ilk Türk kadın olmuştur. En son dünya barışı için Hacettepe Üniversitesi takımıyla Kıbrıs’tan gece, fırtına eşliğinde Mersin’e yüzmüştür.

Deniz, sınırlarını aşmayı ve ilham olmayı seviyor. İş hayatı ve yüzme deneyimlerini kullanarak konfor alanımızın dışına nasıl çıkabileceğimizi anlattığı ‘Out of Comfort Zone’ kitabinin da yazarı. Deniz, içsel dengenin ancak ruhsal, zihinsel ve bedensel bütünlüğün sonucunda oluşacağına inanıyor ve bu üç alan üzerinde çalışmalar yapıyor.

 

Fiziksel, Zihinsel ve Ruhsal Denge Bütünlüğü

Denge, ruhsal, fiziksel ve zihinsel bütünlüğünden oluşur. Spor ise fiziksel dengenin en baş temelidir ve meditasyon eşliginde ruhumuzu özgür bırakıp zihinsel  yaratıcı düşünme gücümüzü arttırır. Spor ile sınırlarımızı aşıp, konfor alanımızın dışına çıkarız.

Zihnimizi kontrol edip bedenimizde mucizeler yaratabiliriz. Kendi sınırlarımızı aşıp kendimizi keşfettikce değişir, dönüşür ve iç dengemizi daha iyi yakalarız. Denge her şeyin başında gelir. Çok çalışmanın yanında rejenerasyon, kendini dinleme da önemlidir. Denge olmadan uzun vadede hayatta maraton koşamayız, sprint atar yorulur kalırız. Siz bedeninizi yeterince tanıyor musunuz? Gerçek tutkunuzu bulup dengede yaşıyor musunuz? Sprint mi maraton mu koşuyorsunuz şu an? Konfor alanınızın içinde misiniz dışında mı?