top of page

Diğdem Dökmeci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akbank Akademi - Eğitim Sistemleri ve Yetkinlik Gelişim Müdürü

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Eko. Ve End. İlişk. Bölümünden 2004 yılında mezun olduktan sonra Şube ve Bölge Müdürlüklerinde satış ve pazarlama alanında farklı görev seviyelerinde çalışmış, 2012 yılı itibariyle İnsan ve Kültür İş Birimi’nde Akbank Akademi’de Bireysel ve Özel Bankacılık Eğitim Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. Bu süre zarfında CTI ekolünde almış olduğu koçluk eğitimiyle kurum içi koçluk programı ve değerlendirme merkezi sertifikası ile yine kurum içi assessorlük görevlerini de eş zamanlı yürütmüştür. 2019 yılında akademik kariyerini Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde tezli yüksek lisans programıyla tamamlamıştır. Kariyerine 2022 itibariyle Eğitim Sistemleri ve Yetkinlik Gelişim Müdürü olarak devam ederek Sosyal Etki Akademileri (Akbank Gençlik Akademisi, Akbank Dönüşüm Akademisi, Akbanklı Ailem Akademisi), Eğitim Teknolojileri, Yetkinlik Gelişim ve Liderlik Programlarına liderlik etmektedir.

 

 

Sosyal Etkini Keşfet

 

Sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında önemli bir değer alanı oluşturan «Kaliteli Eğitim» ve sosyal etki projelerimizi «İşbirliği» içinde yürütmeyi odağımıza alarak gençleri 21. yüzyıl yetkinliklerine ve iş yaşamına bugünden hazırlayabilmek üzere kurduğumuz Akbank Gençlik Akademisi inisiyatifi ile bugüne kadar 60 bin üzerinde genç ile etkileşimimiz oldu.

 

Bu yıl, KOBİ’lerimizin dijitalleşmesi ve finansal olarak daha da güçlenmesi hedefiyle de yeni bir inisiyatif olarak Akbank Dönüşüm Akademisi’ni hayata geçirdik. Ticaret hacmini artırmak, iş geliştirmek, global pazarda yer edinmek ve ticari faaliyetlerinde dijital dönüşümü hızlandırmak isteyen KOBİ’ler için Akbank Dönüşüm Akademisi’nde gündemde olan konulara yer verdiğimiz seminerler, finansal, dijital ve yeşil dönüşümü destekleyen yapılandırılmış programlarımız ve networking buluşmalarını kapsıyor.

 

Uzun süredir Akbanklıların iyi olma halini destekleyici çalışmalar yürütüyoruz. Bunun etkisini genişletmek, çalışma arkadaşlarımızdan onların ailelerine ve en küçüğünden en büyüğüne tüm sevdiklerimizi gözettiğimiz Akbank ailesini bir çatı altında toplamak üzere Akbank Ailem Akademisini kurduk. Akbank kültürünü bir adım öteye taşıyacak bu girişimin, birlik ve beraberliğimizi artırmada çok faydalı olacağına inanıyoruz.

image003.jpg
bottom of page