top of page

Dündar Akın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SRL Danışmanlık, Eğitmen ve Danışman

Hava Harp Okulu İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Dündar Akın, 2006 yılında Atılım Üniversitesi’nde Yönetim Organizasyonu (MBA) Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Doktora çalışmalarına Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde devam etmiş ve 2012 yılında “Uluslararası Terörizmin Tarihi” başlıklı tezini savunmuştur. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birlik, karargâh ve kurumlarında 23 yıl yürüttüğü hizmetlerin ardından, 2013 yılının başında emekliye ayrılmıştır. 1997-2000 yılları arasında ülkemizi temsilen Almanya’da NATO E-3A (AWACS) Unsur Komutanlığı’nda üç yıl görev yapmıştır. 

Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çok sayıda toplantı, kurs, konferans ve seminerde sunumlar gerçekleştiren Akın, savunma sanayii projelerinde güvenlik danışmanı olarak çalışmıştır. İşe ve eğitim-öğretim kurumlarına personel ve öğrenci alım süreçlerinde uzman olarak görev yapmıştır.

KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ile Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi’nde dersler vermiştir. Strateji, toplantı ve zaman yönetimi başta olmak üzere bireysel gelişim alanlarında birçok mesleki kursa katılmıştır.  

2015 yılına kadar Gedik Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapan Akın, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin ‘Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’, ‘Uluslararası İlişkiler’ ile ‘Uluslararası Ticaret’ bölümlerinde lisans düzeyinde “Siyasal Düşünceler Tarihi” ve “Uluslararası İşletmecilik” derslerini; lisansüstü düzeyinde “Halkla İlişkiler” ve “Müzakere Teknikleri” derslerini ve ayrıca, aynı üniversitenin ‘Spor Bilimleri Akademisi’nde “Toplam Kalite Yönetimi” derslerini vermiştir.  

Dr. Dündar Akın, Eylül 2013’ten itibaren SRL Danışmanlık bünyesinde eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır. 

Akın, ilk koçluk eğitim kuruluşlarından biri olan Coaches Training Institute (CTI) bünyesinde koçluk eğitimlerine katılmıştır. CTI'da koçluk sertifika programını 2018 yılında tamamlayarak CPCC (Certified Professional Co-Active Coach) ünvanını almaya hak kazanmıştır. Ağustos 2022 itibariyle PCC ünvanlı bir koçtur.

Shirzad Shamine'in geliştirdiği "Pozitif Zekâ-PQ" kapsamında "Mental Fitness (Zinde Zihin)" programını başarıyla tamamlayan Akın, 2021 yılında katıldığı 6 aylık sertifika programının ardından dünya sıralamasında 71., Türkiye'nin ise ilk "Pozitif Zekâ Koçu-CPQC" olmuştur. 

Oxford Leadership kurumunda AMAÇ'la liderlik eğitimini 2021 yılında, bu programın sertifikalı koç eğitim programını da Şubat 2022'de tamamlamıştır.  

Dr. Dündar Akın’ın uzmanlık alanları arasında aşağıdaki konular bulunmaktadır:

• Pozitif zekâ  

• Kişisel farkındalık   

• İletişim becerileri 

• Stratejik düşünme   

• Amaçla liderlik

Pozitif Zeka ve Zinde Zihin ile Kendini Keşfet

DUNDAR AKIN 1 (4).jpg
bottom of page