top of page

Duygu Uzun

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aydem Akademi, Öğrenme ve Gelişim Yöneticisi

10 yılı aşkın süredir İnsan Kaynakları’nın işe alım, yetenek değerleme merkezleri, öğrenme ve gelişim gibi farklı fonksiyonlarında hem danışmanlık hem de kurum tarafında görev almıştır. 

 

Son 5 yıldır Aydem Enerji’nin tüm holdingleşme ve dönüşüm sürecinde farklı fonksiyonların kurulum aşamalarında da görev ve sorumluluk almış olan Duygu Uzun 2 yıldır Aydem Akademi’nin kurulumu, yürütülmesi ve tutundurulmasında aktif yönetim sorumluluğu almaktadır. Akademi’nin yanı sıra gönüllü bir insiyatif olan Aydem Eşit Hayat’ın gönüllü ekibini de yönetmektedir.

 

Duygu Uzun İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans öğrenimini tamamlamış ve Dokuz Eylül Üniversitesinde Kadın Çalışmaları yüksek lisansını sürdürmektedir.

Panel: Daha İyi Bir Yarın'ın İnşası: Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

 

Sürdürülebilirlik ve sosyal fayda alanında bugün yürüttüğümüz çalışmalarla gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz.

 

Daha adil, eşit ve kapsayıcı iş modellerinin geliştirilmesinin sadece marka değerini artırmadığını aynı zamanda topluma da önemli bir değer kattığını görüyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için her alanda yürütülen çalışmalarla çeşitlilik ve kapsayıcılık değerlerinin gelişiminin paralel ilerlediğini söylemek mümkün. Bu nedenle toplumsal cinsiyet eşitliği için atılabilecek adımları odağımızda tutmakta fayda görüyoruz.

 

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kültürünün gelişmesi, içselleştirilmesi hedefine ulaşmak isteyen kurumlar bu yolculukta farklı deneyimler yaşıyor. Kurumların ve ekiplerin yaptığı çalışmaların analizini yaptığımızda; projelerin ilerlemesinin önünde bazı zorluklar olabildiğini görüyoruz. Alanda yapılan çalışmalara dair örnekler paylaşılarak ilerleyen safhada bu zorlukların nasıl aşılabileceği üzerine hep birlikte düşünmek istiyoruz. Uluslararası ve ulusal çapta gerçekleşen projelerden örnekler vererek bu alanda çalışmaya istekli profesyonellerin, liderlerin ilham almasını ve motive olmasını hedefliyoruz.

Duygu Uzun.jpg
bottom of page