Emel Şensezgin Mergen

84’de Boğaziçi Üniversitesinden Endüstri Mühendisi olarak mezun olduktan ve üretimde çalışmaya başladıktan sonra 90’lı yıllarda Toplam Kalite Yönetiminin kabul görmeye başlamasıyla çalışanlara teknik eğitimler tasarlayarak ve vererek eğitimciliğe başlamıştır.

Eğitimin değişim yaratmadığı durumlarda kaynak israfı olduğunu idrak edince Değişim Danışmalığı yapan uluslararası bir firmada Eğitim Danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Değişim yaratan tasarımın ve knowhow’ın ne olduğunu orada keşfettikten sonra ortağı ile birlikte tanıştıkları Richard Boyatzis’in de teşviki ile 98 yılında kendi şirketleri Şensezgin Kurmuş Danışmanlık Şirketini kurmuşlardır. Bireysel gelişimin kurumsal değişimin özü olduğuna olan temel inançları ve her kuruma ve ekibe özelleştirilmiş yaklaşımları ile bilimsel dayanağı olan knowhowlarını geliştirmeye, buna önem veren kurumsal şirketlere hizmet vermeye devam ediyorlar.

Kalite Derneğinin kuruluşunda görev alarak başladığı toplumsal sorumluluk üstlenme heyecanı ile bugün insani yardım alanında faaliyetlerini sürdüren  Hayata Destek Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı, SES Eşitlik ve Dayanışma Derneğinin, Boğaziçi Üniversitesi ve mezun olduğu İstanbul Erkek Lisesinin Mezunlar Derneğinin aktif üyesi olarak devam ediyor.