top of page

Emirhan Deniz Çelebi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Equity, Diversity and Inclusion Lead, Unilever

2012 yılında İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Sosyoloji ve İletişim alanlarında yüksek lisans eğitimini sürdürdü. Sivil toplumda profesyonel ve gönüllü çalışmalar gerçekleştirdi; ILGA Europe, Outright Action International ve Transgender Europe gibi uluslararası çatı STK’larda çeşitli projelerde yer aldı. 2018-2022 yılları arasında Sabancı Üniversitesi SU Gender’da Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. Burada özel sektör başta olmak üzere toplumsal cinsiyet eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık, ayrımcılık gibi konularda yetişkin eğitimleri düzenledi. Bu zamana dek özel sektörde kapsayıcılık ve çeşitlilik üzerine pek çok kuruma danışmanlık verdi, farkındalık eğitimleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Mart 2022’den bu yana Unilever’de ED&I Lead olarak çalışmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Evli ve iki kedi ebeveynidir.

Panel: Daha İyi Bir Yarın'ın İnşası: Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

 

Sürdürülebilirlik ve sosyal fayda alanında bugün yürüttüğümüz çalışmalarla gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz.

 

Daha adil, eşit ve kapsayıcı iş modellerinin geliştirilmesinin sadece marka değerini artırmadığını aynı zamanda topluma da önemli bir değer kattığını görüyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için her alanda yürütülen çalışmalarla çeşitlilik ve kapsayıcılık değerlerinin gelişiminin paralel ilerlediğini söylemek mümkün. Bu nedenle toplumsal cinsiyet eşitliği için atılabilecek adımları odağımızda tutmakta fayda görüyoruz.

 

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kültürünün gelişmesi, içselleştirilmesi hedefine ulaşmak isteyen kurumlar bu yolculukta farklı deneyimler yaşıyor. Kurumların ve ekiplerin yaptığı çalışmaların analizini yaptığımızda; projelerin ilerlemesinin önünde bazı zorluklar olabildiğini görüyoruz. Alanda yapılan çalışmalara dair örnekler paylaşılarak ilerleyen safhada bu zorlukların nasıl aşılabileceği üzerine hep birlikte düşünmek istiyoruz. Uluslararası ve ulusal çapta gerçekleşen projelerden örnekler vererek bu alanda çalışmaya istekli profesyonellerin, liderlerin ilham almasını ve motive olmasını hedefliyoruz.

Emirhan Deniz Celebi.jpg
bottom of page