Emrah Yolaç

Self Made Human International Academy Genel Müdürü

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi ve Marmara Üniversitesi mezuniyetlerinin ardından, İstinye Üniversitesi’nde Psikoloji Lisans, Yakın Doğu Üniversite’sinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı yapan Yolaç; psikoterapi eğitimini, bizzat ISST International Schema Theraphy Dünya Eş Başkan Yardımcısı’ndan aldı ve Uluslararası Şema Psikoterapi sertifikasyon eğitimini başarı ile tamamladı. Profesyonel kariyerine Yapı Kredi Bankası’nda başladı. İnsan kaynakları projeleri, işe alım ve mülakat süreçlerinde etkin rol aldı. 8 yılın ardından Garanti Bankası’na transfer oldu. Uzun yıllar ödeme sistemleri iş birimlerinde, pazarlama ve ürün yönetimi alanlarında yöneticilik yaptı. Finans sektöründe ulusal boyutta birçok önemli proje ve ürünün hayata geçirilmesini sağladı. 2009 yılında Interactive Media Awards Uluslararası Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Takiben Denizbank’ta, Kartlı Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanallar Grubu’nda üst düzey yöneticilik yaptı. Bu dönemde Visa 2015 Başarı Ödülü’nü kazandı. Çalıştığı tüm kurumlarda danışman ve eğitmen olarak aktif görev alan Yolaç, 2017 yılında Self Made Human International Academy’i kurdu ve halen Genel Müdürlüğü görevini ifa etmektedir. Psikolog Emrah Yolaç’ın çok satanlar arasına giren Sakın Vazgeçme ve Sapere Aude isimli iki ayrı kitabı bulunmaktadır.

 

Psikolojik Denge ve Nöropsikoloji

Homo sapiens biyo, psiko, sosyal bağlamlardan oluşan bir organizma. Bu bakımdan denge, Homo sapiens için en önemli ''ortamı'' teşkil ediyor. Oysa günümüzde Homo sapiensin dengesini bozacak nitelikte, bambaşka bir deneyim yaşanıyor. Koşullar değişiyor, insanların beklentileri etkileniyor. Psikiyatrik ifade ile yeni ''zorlantı''lar Homo sapiens'in dengesini bozmak için fırsat kolluyor. Birey yaşamın anlamını ve manasını yeniden değerlendiriyor…

Nöropsikoloji, bilişsel psikoloji, öğrenme psikolojisi, klinik psikoloji, gelişim psikolojisi ve evrimsel psikoloji alanlarının kavradığı ''Psikolojik Denge ve Nöropsikoloji'' oturumumuzda, insanı, varoluşçu psikoloji kuramı bağlamında daha yakından tanıyacağız. Psikolojik dengemizi bozmaya aday olan koşullar ile başa çıkma yöntemlerini ele alacağız. Kendimizi, sorumluluklarımızı, kurumlarımızı daha sağlıklı biçimde ve daha iyi hissederek yönetebilmek üzere hap çözümlere odaklanacağız.