Emre Alettin Keskin

Hayal Gücü Merkezi Kurucusu

Emre, istisnasız tüm çocuklarda var olan hayal gücü becerisini aramaya çıkmış bir eğitimci. Rastlantılar sonucu Van'da başladığı Güzel sanatlar alanındaki eğitimcilik hayatına İstanbul'da sosyal girişimci, eğitimci, eğitim ve öğrenme danışmanı olarak devam ediyor.

Emre, pusulası; Hayal, merak ve beceri toplulukları kurarak, iş birliği içinde kültürel değişim yaratmak olan Hayal Gücü Merkezi’nin kurucularından. Hayal Gücü Merkezi, öğrenenlerin soru, merak ve becerilerinden yola çıkarak öğrenen, merak ve ihtiyaç odaklı "Sor Keşfet Üret" adında bir anlayış, yöntem teknik geliştirdi. Bu anlayış "Soru Merak Kütüphanesi", "Öykü Tabanlı Öğrenme", "Yapabilirim Meclisi" ve "Üreterek Öğrenme" bileşenlerinden oluşuyor.

Var olmanın her haline, zamana, evrenin bir yerlerinde başlamış, devam eden, bitmiş her şeye, zamandan bağımsız olarak her şeyin aynı anda gerçekleştiği tekilliğe, bilime, sanata, canlılığa, fantastik dünyalara, insanın yaşamı anlamlandırma gayretine, öğrenmenin ve ağ kurmanın yarattığı tüm değerlere ve konu fark etmeksizin şaşırdığı her şeye ve herkese ilgi duyuyor.

Görsel sanatlar, müzik, eğitim, ağ kurma, tarih, hikayecilik, öğrenme, İstanbul, uygarlık, şiir ve yeni medya alanlarında multidisipliner çalışmalar gerçekleştiriyor.

Ayrıca Yeni Nesil Öğrenme, Sosyal Etki Ağı ve Continuum Müzik platformunun kurucu ekiplerinde yer alıyor.

 

Kurumlar Çocuklardan Neler Öğrenebilir?

Meraklarımızı, becerilerimizi keşfetmeye öylesine ihtiyacımız var ki!

Yeni dünyada en büyük aracımız hayal gücümüz, o bizi maceralara çıkaracak.

Bireysel ve birlikte öğrenmenin zor olduğu dönemlerden geçerken çocukların öğrenme yolculuklarına ve onların hikayelerindeki kahramanlara nasıl eşlik edebiliriz?