top of page

Erhan Makas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanovel İlaç, Akademi Eğitim ve Gelişim Müdürü

Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitiminden sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi yüksek lisansı yapmıştır. 2012 senesine kadar 11 yıl ilaç sektöründe Profesyonel Satış Uzmanı olarak çalışmıştır. 2012 yılından bu yana da İlaç, gıda, fonksiyonel gıda, otelcilik, hizmet ve enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde eğitim ve gelişim alanında çalışmaya devam etmektedir. Eğitmenlik görevinin yanında yönetici koçu ve mentoru, assesör, fasilitatör, yaratıcı drama lideri, hikaye anlatıcısı ve danışman rollerinde görev yapmaktadır. Üniversitelerin kariyer merkezleriyle ve STK’larla birlikte yetkinlik gelişim programları gerçekleştirmektedir. Ayrıca 22 yıldır amatör fotoğrafçılık yapmaktadır. Bu süreçte 7 ayrı ulusal fotoğraf sergisinde fotoğrafları sergilenmiştir.

Sanovel İlaç Maestro Gelişim Programı

 

Yenilen Sanovel İlaç vizyonuyla birlikte "İlham Veren Sanovel'e dönüşmek ve İnsan Kaynağını Güce Dönüştürmek" stratejik önceliğimizdir. Bu kapsamda satış kadromuz içinden “geleceğin rol model saha liderlerini” keşfedip, değerlendirdiğimiz ve Bölge Müdürü pozisyonuna hazırlamak için geliştirdiğimiz geniş kapsamlı bir öğrenme ve gelişim programı olan Maestro Değerlendirme ve Gelişim Programı’nı 2021 yılında hayata taşıdık.

 

Bu program kapsamında seçilen 30 yeteneğimizin rol model ve ilham veren bir Bölge Müdürüne dönüşebilmeleri için temelinde yetkinlik gelişimine odaklanan, 12 ay süren ve ADDIE modeliyle tasarlanan bir gelişim programı hazırladık. İç ve dış eğitmenler tarafından tasarlanıp verilen sınıf içi eğitimler, okuma ve izleme materyalleri, proje görevleri, mentorluk ve takip gibi farklı gelişim araçlarıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesiyle yeteneklerimizin gelişimlerine ekstra katkı sağladık.

Bu program sayesinde saha satış ekibinde görev yapan çalışanlarımıza yapılandırılmış bir kariyer yolu sunulmuştur. Sanovel İlaç şirketinin yetenek ve kariyer yönetimi açısında bu program rol model olmuş ve diğer yeni programlara ilham vermiştir.  

Erhan Makas Fotoğraf.jpg
bottom of page