Prof. Dr. Hakan Karpuz

1959 yılında İstanbul’da doğdu. 1978 yılında Galatasaray Lisesi, 1984 yılında Cerrahpaşa TıpFakültesi’ni bitirdi. 1984-87 yılları arasında mecburi hizmetini Mardin’in Nusaybin ilçesi SSK sağlıkistasyonunda yaptı.

İsviçre’nin Cenevre kantonu Üniversite Hastanesinde 1991 yılında İç Hastalıkları, 1993 yılında Kardiyoloji ihtisasını tamamladı. 1993-97 yılları arasında Lozan Üniversite Hastanesi Kardiyoloji bölümünde klinik şefi olarak çalıştı.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi’nden Kardiyoloji dalında Doçentlik, 2002 yılında Profesörlük ünvanını aldı. 1997 yılından beri İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Kardiyoloji Derneği, İsviçre Kardiyoloji Derneği ve Amerikan Ekokardiyografi Derneği üyesi olup 1996 yılında Avrupa Kardiyoloji Derneği “fellow (FESC)” ünvanını aldı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden yüksek lisans ve doktorası olup aynı bölümde 2012 yılından beri öğretim üyesi olarak ders vermektedir; ayrıca İstanbul Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü Tıp bölümünde doktora yapmış olup, yine aynı enstitüde 2014 yılından beri doktora dersi vermektedir.

Fransızca ve İngilizce biliyor. Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda yayını bulunmaktadır.

Kalbin Ritmi

Sağlık ordusunun bu süreçte yaşadığı deneyimleri, akademisyen kimliği ile öğrenme sürecinde dengeyi nasıl yakaladıklarını, bütünsel sağlığımız için neler yapmamız gerektiğini ve bütün sürecin iletişim sürecinin dengeyle nasıl ele alınacağını konuşacağız.

Sağlık çalışanlarının bu dönemde denge arayışı

Akademik dünyada değişen öğrenme dinamikleri

Bütünsel sağlığımızı dengede tutmanın yolları

Öğrenme sürecinde ve hasta ilişkilerinde iletişim dinamikleri