top of page

İrem Erol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LC Waikiki, Kurumsal Akademi Liderlik ve Davranışsal Yetkinlik Gelişimi Grup Müdürü

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Adelphi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi-Anne Baba Eğitmenliği ve Rehberliği alanında yüksek lisans programlarını tamamladı. Kariyerine danışmanlık sektöründe başladı, farklı kurumlarda eğitmen, koç, danışman rollerinde çalıştı ve bu kurumlarda ek olarak yönetsel görevler üstlenerek eğitmen yetiştirme ve program koordinatörlüğü sorumluluklarını aldı. Danışmanlık deneyiminin ardından kurumsal hayata geçiş yaparak Boyner, Saat&Saat gibi perakende alanında faaliyet gösteren kurumlarda Eğitim Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı. Erickson College ve Adler International’dan ICF onaylı koçluk sertifikasyonlarını tamamladı. İlgi duyduğu çalışma alanları arasında Transaksiyonel Analiz ve Yaratıcı Drama gelmektedir. İstanbul Drama Sanat Akademisi’nin MEB onaylı sertifikasını alarak Yaratıcı Drama Eğitmeni/Lideri unvanını almaya hak kazandı. Edindiği tüm deneyimleri yeniden farklı kurumlarla ve yöneticilerle buluşturmak amacıyla uzmanlaştığı yönetim bilimleri ve liderlik, davranışsal yetkinlik gelişimi, koçluk gibi alanlarda çalışmak üzere yeniden danışmanlık sektörüne geçiş yaptı ve bir çok kurumun orta ve üst düzey yöneticisiyle birebir ya da grup bazlı değerlendirme ve gelişim merkezi çalışmalarında rol aldı. 2017 yılından bu yana LC Waikiki Kurumsal Akademi’de Liderlik ve Davranışsal Yetkinlik Geliştirme Grup Müdürü olarak görev yapmaktadır. İşinin yanı sıra öykü ve şiir yazmaya ilgi duymaktadır ve konservatuvarda müzik eğitimine devam etmektedir.

2021 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri "İç Eğitmenlik Kategorisi"

İç Eğitmen Yetiştirme Programı sadece bir gelişim programı değil aynı zamanda Akademimizin kurulduğu 2013 yılından bu yana uçtan uca yönettiğimiz, bir prosedüre dönüştürdüğümüz, standartları, ölçüm araçları, eğitmen hakedişleri, tanıma&takdir uygulamaları, gelişim programları gibi pek çok adımı içeren bir süreçtir.

Bu program ile; kurumumuzun iç eğitmenleri ve Kurumsal Akademi eğitmen kadrosunun yetişkin öğrenmesinin temellerini öğretmek, öğretim tasarımı ve eğitim uygulaması alanında derinlemesine uzmanlaşmalarını sağlamak, platform / dijital kanal kullanımı becerilerini güçlendirmek, içerik tasarımı ve sunum araçlarını etkili şekilde kullanarak uzmanı olduğu alanda eğitim vermelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Bu program 2020 yılında yenilenerek flipped learning metodu ile tasarlandı. “Eğiticinin Eğitimi, Sunum Becerileri, Eğitmenler İçin Hikayeleştirme ve Uzaktan Öğretmede Ustalık Sanatı” modüllerinden oluşmaktadır.

Kurumumuzda yetiştirdiğimiz 361 sertifikalı iç eğitmenimiz var. Kendi alanlarında uzman olan ve deneyimlerini paylaşan bu kadro sayesinde çalışanlarımızın gelişimini desteklediğimiz bir süreç işletiyoruz. Öğrenen organizasyon olma kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlayan bir iç eğitmen kadrosu ile çalışmak Kurumsal Akademi’nin gücüne güç katıyor.

iremerol.jpg
bottom of page