Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

egitim_gelisim_zirvesi2.png

Beyaz Yakalının Dijital Yakalıya Dönüşümü

Dijital dönüşüm ile müşteri beklentileri, ihtiyaç duyulan çalışan yetkinlikleri ve şirketlerin iş yapma biçimleri kökten değişiyor. Geri dönüşü olmayacak olan bu dönüşüme adapte olabilen şirketlerin, rekabet yarışında önemli avantajlar kazanması bekleniyor. Her işin kendisinin veya yapma şeklinin değişeceği dönüşümde teknolojik araçlar rol alsa da başrolde yine insan kaynağı var. Dönüşüme liderlik edecek; yeni teknolojileri ve yeni iş yapma şekillerini iş süreçlerine uyarlayacak olanlar, çalışanlar olacak. Bu nedenle çalışanların dijital dönüşümü gerçekleştirecek becerileri edinmeleri gerekiyor.

Bu sunumda, dijital çağda çalışanların kazanması gereken yetkinlikler ve bu yetkinlikleri nasıl kazanabilecekleri aktarılacaktır. Katılımcılar dijital ile gelen dönüşüm konusunda farkındalık kazanacak; dönüşüme ayak uydurmak için izleyecekleri yol haritası konusunda bilgi sahibi olacaktır.

 

 

 

İnan Acılıoğlu

OpM-D Danışmanlık, Kurucu Danışman

 

İnan Acılıoğlu lise öğrenimini İzmir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni burslu olarak bitirmiştir.

Aselsan’da planlama biriminin ardından Finansbank’ta müfettiş yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2002’de çalışmaya başladığı Ford Otosan’da Planlama ve Lojistik birimlerinde yönetici olarak büyük ölçekteki ekiplere liderlik etmiştir. 6 Sigma Kara Kuşak sertifikası ile 40’ın üzerinde proje tamamlamıştır. 

 

2011 yılında başladığı Danone’de lojistik ve müşteri hizmetleri müdürü olarak çalışmıştır. 

Ford Otosan ve Danone’de tamamladığı toplam 7 projesi En İyi Uygulama olarak seçilerek diğer ülkelerde uygulanmıştır.

2015 yılında Operasyonel Mükemmellik birimini kurmak üzere Yıldız Holding’e transfer olmuştur. Süreç iyileştirme ve verimlilik projelerini hayata geçirdiği bu dönemde, grup şirketlerinin dijital dönüşüm yol haritalarını çıkarmıştır. 

2019 yılında ayrılarak OpM-D Danışmanlık şirketini kurarak küresel ve yerel çapta danışmanlık vermeye başlamıştır. ICF Adler Koçluk Sertifikasına sahip İnan Acılıoğlu’nun İş’te Y Kuşağı, 19 Nüans, Beyaz Yakalı’nın Dijital Yakalı’ya Dönüşümü isminde iş kitapları yayınlanmıştır. Dijital dönüşüm, verimlilik, liderlik konularında danışmanlık ve eğitim vermektedir.