Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Artboard 5 copy 19.png

Hibrit Dünyada Daha Etkili bir Oyunlaştırma

 

Yeniden “yakın”laşmaya başladığımız bu süreçte artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını biliyoruz. Uygulansın veya uygulanmasın hibrit çalışma modeli artık tüm kurumlarda konuşulan bir konu haline geldi. Bu oturumumuzda yüz yüze ve uzaktan eğitimin ortasında hibrit dünyada oyunlaştırmanın imkanları üzerine konuşacağız.

Mekan kullanımı, mekansal etkileşim, oyunlaştırma içinde eğitmen/çalışan kullanımı gibi noktalara değinecek, Augmented Reality gibi teknolojilerin bu deneyimleri nasıl etkileyebileceğinden bahsedeceğiz. Bu çerçevede mekansal öğeleri ve teknolojiyi kullanan bir “hazine avı -scavenger hunt” deneyimi olarak Doğuş Otomotiv Oryantasyon Uygulamasını örnek olarak aktaracağız.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ali Kırkar 

Eğitimci

 

İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğdu. Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. İstanbul’da farklı okullarda (Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Galatasaray Lisesi) edebiyat öğretmeni olarak çalıştı. 

Bilgi Üniversitesinde, Galatasaray Üniversitesinde, İstanbul Gelişim Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Sinema -TV ana sanat dalında yüksek lisans diploması aldı.

Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesinde eğitmen olarak çalıştı ve derneğin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü (2007-2013). 15. EDERED Dünya Buluşması’nın genel sanat yönetmenliğini yaptı (Seferihisar-2012). Uluslararası organizasyonlarda atölyeler yürüttü (EDERED / BAG / ÇDD). Güzel sanatlar eğitimi alanında yayınlanmış bildirileri, makaleleri bulunmaktadır. Öğrenme Meraklıları Eğitim Kooperatifi (ÖMEK) kurucu ortaklarından biridir.