Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Panel : Potansiyeli Gerçekleştirmek: Koçluk

Panelimizde, ICF Türkiye Başkanı Nuray Akmeriç, AC Türkiye Başkanı Dr. Umut Ahmet Tarakcı ve   EMCC Türkiye Başkanı Demet Uyar misafirimiz olacak. 

Panelistlerimiz ile İNSANA YAKIN olmayı sağlayan Koçluğun, eğitim ve gelişim profesyonellerine katkısını konuşacağız. Koçluk, Danışan ile YAKIN bir ilişki içeriyor. Bu yakınlığı kurarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayacağız. Koçluğun kurumlara katkısını somut verilerle paylaşacağız.

Kurum içi Koçluk ve Mentorluk sistemlerinin kurgusunda dikkat edilmesi gerekenler üzerine konuşacağız. “ICF Profesyonel Koçluk Algı Araştırması 2021” sonuçları ile ilgili vurucu analizler yapacağız. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DR. UMUT AHMET TARAKCI 

 

Master Executive Coach(AC), Supervisor(AC); PCC (ICF)

Chair of Association for Coaching Turkey 

House of Human CEO

 

20 yıllık bir yöneticilik kariyerin ardından, kurumların ve bireylerin kendi değişimlerini yönetmeleri amacıyla “House of Human” ve “House of Ventures” kurucu ortağı olmuştur.   

Koçluğun 17-27 yaşlar arasındaki gençlere ücretsiz verilmesini kendine sosyal hedef olarak koyan Umut, Step up sosyal girişimi ile 85 ülkede faaliyet gösteren Association for Coaching (AC)  Türkiye kurucu başkanıdır.  

“Koçluk Araçları”, “Bir Yaşam Ustalığı, Mutluluk” kitapları yazarı ve “Profesyonel Koçluk”, “Koçluk Atölyesi” kitapları eş yazarı olan Umut’un, işletme ve strateji alanında yüksek lisanları mevcut olup doktora tez çalışmasını, kurumlarda koçluğun performansa etkisi üzerine tamamlamıştır. Koçluk alanında ICF ve AC onaylı beş farklı eğitim programı mevcuttur. Türkiye’nin ilk ACSTH onaylı programını hazırlayan Umut, 2000’in üzerinde profesyonel koç yetiştirmiştir. 

Liderlik yaklaşımında kendi geliştirdiği koçvari liderliği, koçluk yaklaşımında bilişsel davranışsal koçluğu, mentorluk yaklaşımında performans hedefli harmanlanmış mentorluk sistemini uygulamaktadır.

Artboard 1 copy 3.png