Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Artboard 5 copy 24.png

Hibrit Dünyada Daha Etkili bir Oyunlaştırma

 

Yeniden “yakın”laşmaya başladığımız bu süreçte artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını biliyoruz. Uygulansın veya uygulanmasın hibrit çalışma modeli artık tüm kurumlarda konuşulan bir konu haline geldi. Bu oturumumuzda yüz yüze ve uzaktan eğitimin ortasında hibrit dünyada oyunlaştırmanın imkanları üzerine konuşacağız.

Mekan kullanımı, mekansal etkileşim, oyunlaştırma içinde eğitmen/çalışan kullanımı gibi noktalara değinecek, Augmented Reality gibi teknolojilerin bu deneyimleri nasıl etkileyebileceğinden bahsedeceğiz. Bu çerçevede mekansal öğeleri ve teknolojiyi kullanan bir “hazine avı -scavenger hunt” deneyimi olarak Doğuş Otomotiv Oryantasyon Uygulamasını örnek olarak aktaracağız.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet Deniz Yürür

LunaFuture Kurucu

 

M.Deniz Yürür kariyerine bilgisayar kitapları editörü ve içerik tasarımcısı olarak Pusula Yayıncılık’ta başladı. “Kim Korkar Bilgisayar’dan” multimedia CD’si serisiyle bilgisayar kitaplarının içeriklerinin e-öğrenme materyaline çevrilmesi sürecinde aktif rol oynayarak basılı yayıncılıktan dijital dünyaya doğru adım attı.

Kavrakoğlu Management Institute bünyesinde içerik tasarımcısı olarak e-öğrenme içerikleri tasarladı ve uzaktan eğitim projelerinin üretim süreçlerini yönetti. Daha sonra Turkcell Akademi’de kıdemli eğitim teknolojileri uzmanı olarak çalışan M. Deniz Yürür, e-eğitimlerin yanı sıra eğitsel oyunlar da üretti.

Eğitim ve Gelişim Teknolojileri yönetmeni unvanıyla Deniz Akademi’de dijital içeriklerin üretilmesinden sorumlu olarak çalıştı. Eğitim ve Gelişim Teknolojileri ekibinin yürüttüğü, uzaktan eğitim uygulamalarının birleştirilmesine yönelik “Go Digital” projesi 2014 Yılında “Best in Learning Technology Implementations” dalında Brandon Hall ödülüne layık görüldü.

2016 yılından itibaren eğitim teknolojileri konusunda girişimcilik macerasına atılmış olan Deniz Yürür, kurmuş olduğu LunaFuture firmasıyla e-eğitim, dijital içerik üretimi, eğitsel oyunlar, arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gibi alanlarda çalışmalar yapmaya devam etmektedir.