Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Öğrenmenin Yeni Araçları: Podcastler

 

Podcast tadında bir söyleşi sizleri bekliyor.

“Öğrenmenin Yeni Araçları: Podcastler” panelimizde podcaster olan üç insan kaynakları ve eğitim gelişim uzmanı, podcastlerin öğrenme üzerindeki etkisini, sesin bizleri yakınlaştıran gücünü ve eğitim ve gelişim süreçlerinde bu yeni aracın nasıl kullanılacağını konuşacak.

Podcastler, hem dinleyici hem de podcaster açısından bilgiyi “#yakın” yapar.

Ekran yorgunluğundan her çalışanın ve bizlerin muzdarip olduğu bu dönemde, ekrandan bağımsız, uzanırken, dinlenirken, deniz kenarında, yoğun trafikte, metroda veya yemek yaparken öğrenebileceğimiz ve keyifli vakit geçirirken bizleri düşünceler arasında dolaştıracak bir mecra podcastler.

Podcastler uzman ile konunun meraklılarını “#yakın” yapan bir yayın türü…

Ses ve sesli mecraların, podcaster ve dinleyen arasındaki duygdaşlığı sağlaması, empatiyi kurmayı kolaylaştırması ve ekrandan uzak bir deneyim sağlaması podcaster ve dinleyici arasında oluşan bağ ile beraber, öğrenme alanında büyük bir etkiye ve öneme sahip.

Bu panel ile sizleri, podcastleri kurumunuz ve kendiniz için nasıl öğrenme süreçlerinize katabileceğinize dair podcast tadında bir sohbete çağırıyoruz.

 

Çağrı Küpeli 

Dijital Öğrenme Yöneticisi – Podcaster

 

Öğretmenlik mezunuyum. 13 yıldır çeşitli kurumlarda ve sivil toplum örgütlerinde öğrenme tasarımcılığı, eğitmenlik ve kolaylaştırıcılık yapıyorum. Şu an Metro C&C ‘de Dijital Öğrenme Yöneticisi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda 2 yıldır Merak Listesi adında bir podcast yapıyorum. Meraklı birisiyim. Bir fikir beni büyülediğinde, onu tartışmayı,

derinlemesine incelemeyi ve farklı açılardan görmeyi severim.

 

Farklı konular arasındaki bağlantıları görmek beni özellikle heyecanlandırıyor. İnsanların nasıl daha etkili öğrenebilecekleri üzerinde çalışmak benim tutkum. Her bireyin heyecanla öğrenebileceği ve kendi öğrenmesinin sorumluluğunu

üstlenebileceği süreçler tasarlamaya çalışırım. 

Artboard 5 copy 14.png