top of page

Elif Arman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekol Lojistik ,Yetenek Yönetimi ve Gelişim Kıdemli Bölüm Lideri

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünü başarıyla tamamladım.

İş hayatına European Computer Driving Licence (ECDL)'de operasyon yöneticisi olarak başladıktan sonra farklı sektörlerde eğitim ve gelişim dünyasında yer aldım. Sırasıyla Yapı Kredi Sigorta, Enerjisa ve son olarak Ekol Lojistik'te gelişim dünyasında yer aldım. Tüm şirketlerde sürekli keşfediyor, tasarlıyor ve tüm bunları ekip arkadaşlarımla sürdürülebilir hale getiriyoruz. Yeni projeler yaratarak yepyeni keşifler ortaya çıkarma tutkusu ile hareket ettiğim bir ekipte çalışıyorum. Tüm bu süreye Aşçılık Önlisansı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin düzenlediği İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlamanın yanı sıra katıldığım sayısız eğitim ile hep daha çok öğrenip öğrendiklerimi de aktarma mutluluğu yaşıyorum.

Bir Keşif Yolculuğu - Keşif Haritası Onboarding Programı

Dünya’da rekabetin hızla arttığı sektörümüzde, mevcut çalışanları elde tutma kadar yeni işe başlayanları da şirkete alıştırmanın önemini biliyorduk. Fakat proje öncesinde bu işi yeteri kadar yenilikçi ve doğru yapabildiğimizden emin değildik. Projemizde yeni işe giren çalışanlar işe alıştırma yolculuğunu ele alırken sürecin önemini, büyüklüğünü keşfettiğimiz, bunu yeni çalışanlarımızı değerli hissettirecek yeni nesil teknolojilerle desteklediğimiz, onların aidiyet duygusunu artırarak kültürümüzü ve şirket dokumuzu aktardığımız, tabii bunları yaparken de onları kucaklayan, onların ihtiyaçlarına göre ilerleyen ve onları mutlu ve bağlı çalışan haline getirmedeki yolculuğumuzu sizlerle paylaşacağız.

Sistemin bileşenlerini tasarlarken yaşadıklarımızı, düşündüklerimizi, yaptıklarımızı ve diğer tüm detayları bulabileceğiniz “Keşif Haritası” TEGEP İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı alanında “EN İYİ” ödülü ile taçlandırıldı.

İşe başlayan arkadaşlarımızın şirketimizi keşfetmesini sağlarken, farklı parçalardan oluşan birçok paydaş ile yürütülen, iç kaynakların maksimize edildiği projemizde size de iyi keşifler dileriz.

Elif Arman.jpeg
bottom of page