Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Artboard 1 copy 14.png

Liderin Beyni: Nörobilimle Daha Fazla İnovasyon

 

Öncü bir sinirbilimci olan Profesör Michael L. Platt, beyin biliminin, liderlik, ekip oluşturma, karar verme, yenilik, pazarlama ve iş dünyası hakkındaki düşüncelerimizi nasıl değiştirebileceğini ortaya koyduğu yeni kitabı “Liderin Beyni”ni ele alacaktır. Platt, yenilikçi araştırması sayesinde, beynin kilit alanlarının nasıl çalıştığı ve bunun iş ortamlarına nasıl uyarlanabileceği konusundaki anlayışımızı derinleştirmiştir. Sayın Platt, halihazırda ilişki kurmaya doğuştan yetenekli kimseler, usta müzakereci ve ikna ediciler, esnek ve stratejik düşünürler olsak bile nasıl daha iyi liderler olabileceğimiz konusunu ayrıntılı olarak ele alacaktır. Ayrıca elde edeceğiniz bilgileri, topluluğunuzda lider olmak veya evde daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmek için kullanabileceksiniz.

 

 

 

Prof. Michael Platt

Wharton Nörobilim Girişimi, Direktör

Nörobilim Profesörü, Araştırmacı, Yazar

 

Michael Platt, 21. yüzyıl sinirbilimindeki en zorlu sorulardan bazılarını sorması ve bu sorulara cevap bulmak adına yenilikçi yollar aramasıyla tanınan bir sinirbilimcidir. Michael Platt'ın cevap aradığı  başlıca sorular, dünya toplumlarında sağlık ve refahın iyileştirilmesi konusunda geniş ölçekli etkileri olan ve sosyal ortamlarda karar vermenin temelini oluşturan biyolojik mekanizmalara odaklanır. Psikoloji, ekonomi, evrimsel biyoloji ve etoloji alanlarındaki engin bilgisi ve bu alanlarda meslektaşlarıyla yürüttüğü işbirlikleri, bilişsel davranışın sinirsel temelleri hakkında çok daha derin bir anlayışa sahip olmasına katkıda bulunmuştur. Michael antropoloji alanındaki lisans eğitimini Yale Üniversitesi'nde ve aynı alandaki doktora derecesini ise Pennsylvania Üniversitesi'nde almış ve New York Üniversitesi'nde sinirbilim alanında doktora sonrası bursu kazanmıştır. Çalışmaları Ulusal Sağlık Enstitüleri, Klingenstein Vakfı, McDonnell Vakfı, EJLB Vakfı, Autism Speaks (Otizm Konuşuyor) Kuruluşu , Broad Vakfı, Klarman Vakfı, Simons Vakfı ve Savunma Bakanlığı tarafından desteklenmiştir. Kendisi, Ulusal Akıl Sağlığı Enstitüsü'nden MERIT ödülü, Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Williams Fakültesi Araştırma Ödülü kazanmış olup, Alfred P. Sloan Vakfı Üyesidir. UC Santa Barbara'da Bilgelik Dersi vermiş ve Oxford Üniversitesi'nde Astor Misafir Profesör ödülünü almıştır (ertelendi). Michael, 90'dan fazla hakemli makale, 40'tan fazla inceleme ve fikir makalesi yazmış ve çalışmalarına 4.000'den fazla kez alıntı yapılmıştır. Michael, sinirbilim ve bilişsel sinirbilim alanındaki en önemli ders kitaplarının editörlüğünü yapmakta olup, Nöroekonomi Derneği eski başkanıdır. Saygın bir eğitmen ve akıl hocası olan Michael, Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Usta Öğretmen/Klinisyen Ödülü'nü kazanmıştır. Kendisi; Duke Beyin Bilimleri Enstitüsü ile Duke Üniversitesi Bilişsel Sinirbilim Merkezi'nin eski müdürü olup, Duke Nöroekonomik Araştırmalar Merkezi'nin kurucu Eş müdü

rüdür. Michael'ın çalışmaları New York Times, Washington Post, Wall Street Journal, Newsweek, Guardian ve National Geographic'in yanı sıra ABC'nin Good Morning America, NPR, CBC, BBC ve MTV'de yayınlanmıştır. Ayrıca The Fountain (Warner Bros, yönetmen koltuğunda Darren Aronofsky) da dahil olmak üzere birçok filmde danışman olarak çalışmış; ayrıca, NOVA'nın bilimsel danışmanı olarak çeşitli şirketlerin Bilimsel Danışma Kurullarında görev yapmıştır.