Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

egitim_gelisim_zirvesi3.png

Beyaz Yakalının Dijital Yakalıya Dönüşümü

Dijital dönüşüm ile müşteri beklentileri, ihtiyaç duyulan çalışan yetkinlikleri ve şirketlerin iş yapma biçimleri kökten değişiyor. Geri dönüşü olmayacak olan bu dönüşüme adapte olabilen şirketlerin, rekabet yarışında önemli avantajlar kazanması bekleniyor. Her işin kendisinin veya yapma şeklinin değişeceği dönüşümde teknolojik araçlar rol alsa da başrolde yine insan kaynağı var. Dönüşüme liderlik edecek; yeni teknolojileri ve yeni iş yapma şekillerini iş süreçlerine uyarlayacak olanlar, çalışanlar olacak. Bu nedenle çalışanların dijital dönüşümü gerçekleştirecek becerileri edinmeleri gerekiyor.

Bu sunumda, dijital çağda çalışanların kazanması gereken yetkinlikler ve bu yetkinlikleri nasıl kazanabilecekleri aktarılacaktır. Katılımcılar dijital ile gelen dönüşüm konusunda farkındalık kazanacak; dönüşüme ayak uydurmak için izleyecekleri yol haritası konusunda bilgi sahibi olacaktır.

 

 

 

Nisa Nur Kaya

Nisa Nur Kaya, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde Mavi Jeans, Yıldız Holding ve Royal Canin firmalarında; tedarik zinciri ve operasyonel mükemmellik birimlerinde staj yapmıştır. Lisans mezuniyetinin ardından İnan Acılıoğlu ile birlikte OpM-D Danışmanlık şirketinde analist ve danışman olarak görev almış; burada çalıştığı süre boyunca maliyet azaltma, finansal analiz ve operasyonel geliştirme projelerinde etkin rol almıştır. Şu anda Royal Canin şirketinde global bir projede; lokal proje lideri olarak çalışmaktadır.

 

2015 yılında yaratıcı yazarlık eğitimi almış, 2018 yılında ise Bursa’nın Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen “Sevgi Soysal Yılın Öyküsü Yarışması”nda mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Aynı zamanda serbest olarak video düzenleme ve sosyal medya danışmanlığı da yapmakta, veri analizi ve teknolojik gelişmelerle yakından ilgilenmektedir.