Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Panel : Potansiyeli Gerçekleştirmek: Koçluk

Panelimizde, ICF Türkiye Başkanı Nuray Akmeriç, AC Türkiye Başkanı Dr. Umut Ahmet Tarakcı ve   EMCC Türkiye Başkanı Demet Uyar misafirimiz olacak. 

Panelistlerimiz ile İNSANA YAKIN olmayı sağlayan Koçluğun, eğitim ve gelişim profesyonellerine katkısını konuşacağız. Koçluk, Danışan ile YAKIN bir ilişki içeriyor. Bu yakınlığı kurarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayacağız. Koçluğun kurumlara katkısını somut verilerle paylaşacağız.

Kurum içi Koçluk ve Mentorluk sistemlerinin kurgusunda dikkat edilmesi gerekenler üzerine konuşacağız. “ICF Profesyonel Koçluk Algı Araştırması 2021” sonuçları ile ilgili vurucu analizler yapacağız. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demet Uyar 

Danışman/ Yönetici ve Takım Koçu/ 

Eğitmen/ Yazar

 

Özel İzmir Amerikan Lisesi mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. University of London, İngiltere’de Örgütsel Davranış alanında Yüksek Lisans yaptı. Bankacılık, turizm, teknoloji, dış ticaret, sanayi, medya ve ilaç sektörlerinde satış, pazarlama ve finans alanlarında çalıştı. 1997 yılında Navitas Danışmanlık Koçluk Eğitim A.Ş.’yi kurdu. 2004 senesinde Türkiye’nin ilk uluslararası koçluk okulunu başlattı. Koçluğun Türkiye’deki öncülerinden biri olarak 2002 senesinden beri yöneticilere ve takımlara koçluk yapmanın yanı sıra Koçluk ve Mentorluk, Duygusal ve Sosyal Zeka, Pozitif Psikoloji, Çalışan Bağlılığı, Pozitif Çalışan Deneyimi ve Liderlik alanlarında eğitimler vermekte ve kültürel dönüşüm danışmanlığı yapmaktadır. 2010’da yayınlanan “Yönetimde Koçluk Yaklaşımı” kitabının eş yazarıdır. 2021’de “Koçluk Hakkında Her Şey” kitabı yayınlanacaktır. 2009’da International Coach Federation-ICF’ten onay alan Türkiye’nin ilk koçluk programı olan “Gelişimsel Keşif Koçluğu” modelinin yaratıcısıdır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Liderlik konusunda yüksek lisans dersleri vermektedir. ICF Türkiye’nin kurucu üyesi ve EMCC (European Mentoring Coaching Council) Türkiye’nin Başkanıdır. Ayrıca OGAD – Otizm Güçlü Aile Derneği’nin Kurucu Başkanıdır.  

Artboard 1 copy 34.png