Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Artboard 5 copy 19.png

Hibrit Dünyada Daha Etkili bir Oyunlaştırma

Oyuna kavramsal bir yaklaşımın ardından oyunun nasıl bir ihtiyaç olduğu üzerinde durulacak, insan yaşamında açık veya örtülü olarak bulunan oyunların etkisi ve işlevi vurgulandıktan sonra oyun ve öğrenme ilişkisi bağlamında “eğitimin kazanımı ve oyunsu süreç oluşturma”nın önemi aktarılacaktır. Yaratıcı drama yönteminde oyunun yeri ve işlevi verilerek örnek aktarımları yapılacaktır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ali Kırkar 

Eğitimci

 

İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğdu. Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. İstanbul’da farklı okullarda (Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Galatasaray Lisesi) edebiyat öğretmeni olarak çalıştı. 

Bilgi Üniversitesinde, Galatasaray Üniversitesinde, İstanbul Gelişim Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Sinema -TV ana sanat dalında yüksek lisans diploması aldı.

Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesinde eğitmen olarak çalıştı ve derneğin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü (2007-2013). 15. EDERED Dünya Buluşması’nın genel sanat yönetmenliğini yaptı (Seferihisar-2012). Uluslararası organizasyonlarda atölyeler yürüttü (EDERED / BAG / ÇDD). Güzel sanatlar eğitimi alanında yayınlanmış bildirileri, makaleleri bulunmaktadır.

Öğrenme Meraklıları Eğitim Kooperatifi (ÖMEK) kurucu ortaklarından biridir. 

 

Halen İzmir’de özel bir eğitim kurumunda çalışıyor, yaratıcı drama ile yapılandırılmış kurumsal eğitimler yürütüyor. Sanat çalışmalarına devam ediyor.