Artboard 2.jpg

TEGEP 11. Eğitim ve Gelişim Zirvesi

Artboard 26.png

19 - 20 - 21 EKİM

Öğrenmenin Yeni Araçları: Podcastler

 

Podcast tadında bir söyleşi sizleri bekliyor.

“Öğrenmenin Yeni Araçları: Podcastler” panelimizde podcaster olan üç insan kaynakları ve eğitim gelişim uzmanı, podcastlerin öğrenme üzerindeki etkisini, sesin bizleri yakınlaştıran gücünü ve eğitim ve gelişim süreçlerinde bu yeni aracın nasıl kullanılacağını konuşacak.

Podcastler, hem dinleyici hem de podcaster açısından bilgiyi “#yakın” yapar.

Ekran yorgunluğundan her çalışanın ve bizlerin muzdarip olduğu bu dönemde, ekrandan bağımsız, uzanırken, dinlenirken, deniz kenarında, yoğun trafikte, metroda veya yemek yaparken öğrenebileceğimiz ve keyifli vakit geçirirken bizleri düşünceler arasında dolaştıracak bir mecra podcastler.

Podcastler uzman ile konunun meraklılarını “#yakın” yapan bir yayın türü…

Ses ve sesli mecraların, podcaster ve dinleyen arasındaki duygdaşlığı sağlaması, empatiyi kurmayı kolaylaştırması ve ekrandan uzak bir deneyim sağlaması podcaster ve dinleyici arasında oluşan bağ ile beraber, öğrenme alanında büyük bir etkiye ve öneme sahip.

Bu panel ile sizleri, podcastleri kurumunuz ve kendiniz için nasıl öğrenme süreçlerinize katabileceğinize dair podcast tadında bir sohbete çağırıyoruz.

 

Duygu Yılmaz Hancılar

İnci Holding, Kıdemli Danışman

 

Endüstri mühendisliği mezunu olan Duygu, kariyerine 2011 yılında Er-Bakır İnsan Kaynakları bölümünde başlamıştır. Organizasyonun farklı bölüm ve süreçlerinde yaptığı rotasyonlarla kariyerini zenginleştirmiş, öncü birçok insan kaynakları uygulamasının ve organizasyonel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesinde anahtar rol oynamıştır. 2019 yılında BMC Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nde çalışan deneyimi iyileştirme projelerinin liderliğini üstlenmiştir. 2021 yılı itibariyle İnci Holding İnsan Kaynakları Uzmanlık Merkezi’ne liderlik etmekte, danışmanlık ve çevik dönüşüm kolaylaştırıcılığı sağlamaktadır.

Ege Bölgesi’nin ilk ve tek aktif kahkaha kulübü olan İzmir Kahkaha Kulübü’nün kurucusudur. Pandemi döneminde bölgede yaklaşık 1.500 haneye çevrimiçi neşe götürmeye gönüllü olmuştur. Kahkahanın iyileştirici gücünü anlatmaya ve

deneyimletmeye devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk Uluslararası Organizasyonel Gelişim Derneği IODA Türkiye’nin kurucu üyelerindendir. PERYÖN Ege Şubesi Denetim Kurulu üyesidir. Çeşitli mesleki projelerde gönüllü değer üretmektedir.

2021 yılında başladığı Var Olmak da Az Şey Değil Podcast Serisi’nde, yaşamanın hakkı vermeye niyetli farklı konukları ağırlayarak, hayata dair sorularını yanıtlayan bu güzel insanların seslerini kendi sesinin yanında ölümsüzleştirmektedir.

Artboard 5 copy 13.png