Fatma Yıldız

Eğitmen, Yönetici ve Takım Koçu, PCC

2001 yılında “Yetişkin Eğitimi (Androgoji)” üzerine akademik öğretim veren tek kurum olan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünden mezun oldu. Ardından, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Halk Eğitimi yüksek lisansı ile Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji yüksek lisansının alt yapı modülünü tamamladı.

 

20 yıla yakın süren iş hayatında, Artı Danışmanlık, Yordam Danışmanlık, Sütaş, Enocta, NBS İnsan Kaynakları olmak üzere; eğitim, gelişim, insan kaynakları ve yönetim fonksiyonlarında farklı görevlerde bulundu. İhtiyaç Analizi, mevcut durum değerlendirmesi, eğitim ve gelişim organizasyonu, ölçme ve değerlendirme, insan kaynakları sistem ve yapılarının kurulması, denetimi, performans yönetimi, kariyer yönetimi, oryantasyon, yetenek yönetimi, iç eğitmen yetiştirme, iç satış eğitimleri kurguları, digital öğrenme, eğitim tasarımı, gelişim ve değerlendirme merkezi konularında deneyim kazandı.

 

Sütaş eğitim ve gelişim departmanını yönettiği sırada koçlukla tanıştı. İnsanın potansiyelini açığa çıkaran, gelişimini destekleyen koçluk yaklaşımını benimseyerek bu alandaki tüm eğitimlerini tamamladı (Erickson College International) ve özellikle yöneticiler ve ekipleriyle çalışarak performans artışını destekleyen programlar yürüttü. Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi olup, (ICF - The International Coaching Federation) https://coachfederation.org/ akredite PCC ünvanlı koçtur. (PCC-Professional Certified Coach)

 

Geçirdiği önemli bir sağlık sorunu sonrası, çalışmalarını ve araştırmalarını insan sağlığı, düşünce sitemleri, pozitif düşünce ve pozitif psikolojisi konuları üzerine yoğunlaştırmış (2008 yılından bu yana), iş ve özel yaşamı arasında denge kurmaya özen gösteren bir yaklaşımla insan potansiyelini açığa çıkartmaya yönelik motivasyon artırıcı programlar geliştirmektedir.

 

Yıldız, 2016 - 2018 yılları arasında TEGEP- Eğitim ve Gelişimi Platformu Derneği’nde Yönetim Kurulu yedek üyeliği ve Türkiye’nin en iyi Eğitim ve Gelişim Ödülleri organizasyonunda jüri üyeliği yapmaktadır. Yeni dönem Tegep denetleme kurulu yedek üyesidir.

TEGEP İletişim Bilgileri

Ataşehir Residence Atatürk Mah.

Sedef Cad. B Blok D:2 Ataşehir / İstanbul

GSM: 0 505 088 00 30 

E-posta: bilgi@tegep.org