Ece Öztan (Dr.) toplumsal cinsiyet eşitliği, çeşitlilik, güçlenme, yurttaşlık ve insan hakları, dijital teknolojiler ve eşitlik,

iş yaşamında ayrışma ve ayrımcılık konularında çalışmaktadır. Doktora çalışmasını göç, çeşitlilik, toplumsal cinsiyet ve entegrasyon alanında tamamlayan Öztan, doktora çalışmaları sırasında 2005-2009 yıllarında Hollanda’da Göç ve Etnik Araştırmalar Enstitüsü’nde konuk araştırmacı olarak çalışmıştır. Bu alanlarda 15 yıl üniversitede ders verme ve araştırma deneyimine paralel Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER), Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) gibi sivil toplum kuruluşlarında toplumsal cinsiyet eşitliği ve güçlenme alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.

NOTİ Eğitim & Danışmanlık şirketinde de üniversiteler, eğitim kurumları ve özel şirketlerde çalışanlara yönelik eşitlik ve çeşitlilik eğitimleri geliştirmekte ve ilgili programlarının yürütülmesinde danışmanlık yapmaktadır. Etkileşimli öğrenme teknolojileri alanında çalışan B.Ağ Derneğinin kurucularındadır.

Dr. Ece Paralı Öztan

NOTİ Eğitim ve Danışmanlık

İş Yaşamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği:

Farkındalığın Ötesine Geçmek

Son zamanlarda iş yaşamında sıklıkla cinsiyet eşitliğinden bahsediliyor. Çoğunlukla bir meselenin konuşuluyor olması,

o meselenin çözüldüğü gibi bir yanılsamaya sebep oluyor.

İş yaşamında, özellikle profesyonel meslek alanlarında, cinsiyet eşitsizlikleri hakkında konuşmak da biraz böyle. Bazen eşitsizlik yalnızca “sayılarla”, bazen de yalnızca “tercihlerle” ilgili bir mesele sanılıyor. Neyse ki, iş hayatında cinsiyet eşitsizlikleri konusu, hem uluslararası düzlemde hem de büyük şirketlerin ajandalarında yer almaya başladı.

Dr. Canan Aratemur ve Dr. Ece Öztan, birlikte gerçekleştirecekleri bu oturumda yaygın ön kabulleri ve yanlışları tartışacaklar,

iş yaşamında cinsiyet eşitsizliğinin farklı türlerini tanımlayacaklar. Bu alanda fırsatları fark etmek ve kapasitemizi artırmak için toplumsal cinsiyet eşitliğini “akış”a yerleştirmenin gerekliliği üzerinde duracakları bu sunum için Zirve'de yerinizi alın!

Etkinlik Alanı İletişim Bilgileri

Elite World Asia

İnönü Caddesi No:22

Küçükyalı / Maltepe / İstanbul

Tel : 0 216 458 90 00

Fax: 0 216 458 90 01

TEGEP İletişim Bilgileri

Ataşehir Residence Atatürk Mah.

Sedef Cad. B Blok D:2 Ataşehir / İstanbul

Tel   : 0 216 458 90 00

GSM: 0 505 088 00 30 

Fax  : 0 216 455 40 03