Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisansını, Yetişkin Eğitimi bölümünde yüksek lisansını ve Eğitim Bilimleri bölümünde doktorasını tamamlamıştır. İnsan Kaynakları alanında çalışma hayatına başlamış,

aynı zamanda farklı sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen çeşitli eğitim projelerinde danışman olarak yer almıştır. 2018 ve 2019 yılında, “Türkiye'nin Değişen Ders Kitaplarında Sekülerizm ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği I ve II” ve "Türkiye Eğitim Sisteminde Demokratik Değerler ve Demokratik Vatandaşlık: Ders Kitapları" başlıklı araştırma projelerinde araştırmacı olarak görev almıştır. 2006 yılından bugüne Ekser Consulting’de gelişim projeleri yönetimi, kariyer danışmanlığı ve eğitim tasarımı konularında Danışman olarak çalışmaya ve akademik araştırmalarına devam etmektedir.

Dr. Canan Aratemur Çimen

Ekser Consulting

İş Yaşamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği:

Farkındalığın Ötesine Geçmek

Son zamanlarda iş yaşamında sıklıkla cinsiyet eşitliğinden bahsediliyor. Çoğunlukla bir meselenin konuşuluyor olması,

o meselenin çözüldüğü gibi bir yanılsamaya sebep oluyor.

İş yaşamında, özellikle profesyonel meslek alanlarında, cinsiyet eşitsizlikleri hakkında konuşmak da biraz böyle. Bazen eşitsizlik yalnızca “sayılarla”, bazen de yalnızca “tercihlerle” ilgili bir mesele sanılıyor. Neyse ki, iş hayatında cinsiyet eşitsizlikleri konusu, hem uluslararası düzlemde hem de büyük şirketlerin ajandalarında yer almaya başladı.

Dr. Canan Aratemur ve Dr. Ece Öztan, birlikte gerçekleştirecekleri bu oturumda yaygın ön kabulleri ve yanlışları tartışacaklar,

iş yaşamında cinsiyet eşitsizliğinin farklı türlerini tanımlayacaklar. Bu alanda fırsatları fark etmek ve kapasitemizi artırmak için toplumsal cinsiyet eşitliğini “akış”a yerleştirmenin gerekliliği üzerinde duracakları bu sunum için Zirve'de yerinizi alın!

Etkinlik Alanı İletişim Bilgileri

Elite World Asia

İnönü Caddesi No:22

Küçükyalı / Maltepe / İstanbul

Tel : 0 216 458 90 00

Fax: 0 216 458 90 01

TEGEP İletişim Bilgileri

Ataşehir Residence Atatürk Mah.

Sedef Cad. B Blok D:2 Ataşehir / İstanbul

Tel   : 0 216 458 90 00

GSM: 0 505 088 00 30 

Fax  : 0 216 455 40 03