top of page

Nergis Coşkuner Batı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim ve Gelişim Yöneticisi,
Ulusal Tarım Gıda Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

Ulusal Tarım Gıda Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten N.Batı, kurumsal gelişim için işbirlikleri gerçekleştirmektedir; yatırım ve fizibilite projeleri için çalışmalar yürütmektedir. N.Batı Turkcellde ve Turkcell Global Bilgide Müşteri Temsilcisi olarak görev almıştır ve müşteri kazanımı, satış, tahsilat, müşteri bağlılığı ve bilgilerinin yönetimi üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir. Çalışma hayatı devam ederken Ege Üniversitesinde İşletme MBA programını tamamlayan N.Batı, kariyerinde İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim Bölümlerinde Eğitim Uzmanı, Bayi Ağı Eğitim Sorumlusu, Eğitim ve Gelişim Yöneticiliği ve Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSİF) tarafından yürütülen, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ‘’Sosyal Girişim Geliştirme Programını’’ tamamladıktan sonra sivil toplum sektöründe çalışmalar yürütmeye başlayan N.Batı, sosyoloji lisans eğitimine devam etmektedir; evlidir; bir kız çocuğu annesidir; felsefe ve doğa bilgilerini arttırmak için çaba göstermektedir.

Eğitim ve Gelişim Yönetiminde Yeni Bir Yaklaşım: Paradigma Değişimlerini İnsan Kaynağına Ulaştırılmak

 

İklim değişimi, savaşlar, göçler, pandemi, ekonomik ve ekolojik kriz, nüfus artışı... Bunlar ve eklenebilecek daha birçok problem insanlığın önünde. Tüm bu sorunları, yer küremizin karşı karşıya kaldığı fırtınanın bileşenleri olarak sıralayabiliriz. Böylesi bir ortamda paradigma değişikliğine olan ihtiyaç, suyun ve tarım gıda sisteminin sürdürülebilirliği hayati bir mesele olarak karşımıza çıkıyor. Ancak paradigma ve sürdürülebilirlikten herkesin anladığının da farklılaşabildiğini ve çoğu zaman bu kavramların odak olmaktan çıktığını görüyoruz.

 

Bunu bir sorunsal haline getirerek, konuyu çok boyutlu, çok disiplinli, çok taraflı ve bütünsel olarak ele almanın zorunluluğu konusunda ortaklaşan paydaşların bir araya gelmesiyle oluşan ve dernekleşen Ulusal Tarım Gıda Birliği (UTGB), çalışmalarını bu perspektifte yürütmeye devam ediyor.

 

UTGB, TEGEP Zirvesinde de bu perspektitle, yaşamın sürdürülebilirliği yönelik bakış açısnın, derinleşmesini amaçlıyor; Çağın dinamiklerinin ve pandeminin etkisiyle yaşam ve ticaret hayatında olan değişimlere ait iklim krizi ve ekonomi odağında bilimsel bilgiler sunmayı ve sektör çalışanlarına yeni bir yaklaşım kazandırmayı hedefliyor.

NCoskunerBati.png
bottom of page