Özlem Çetinkaya

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji eğitim sonrasında, bir yıl süreyle İngiltere Brighton Bellerby’s College’da İşletme Bölümü Hazırlık sınıfına devam etmiş; sonrasında, 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 

Araştırma sektöründe Proje Asistanı olarak başladığı iş hayatına uzun yıllar özel sektörde araştırma, insan kaynakları, kalite yönetimi alanlarında yöneticilik yaparak devam etmiştir. Halen, Antalya’da Kemer’de bulunan aile otelinin yönetim danışmanlığını ve şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. 

Özlem Çetinkaya GM Turizm ve Yönetim Dergisi yayıncılığı ile yazı hayatına profesyonel anlamda giriş yapmıştır. Cumhuriyet Akdeniz Gazetesi yayın süresince “Yaşadıkça” isimli köşe haftalık yazılarını okurları ile paylaşan Çetinkaya şu anda Yazarak Farkındalık Eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Yazar Koçluğu, Gölge Yazarlık ve Editörlük yapan Özlem Çetinkaya’nın kendi imzasını taşıyan dört adet kitabı mevcuttur: 

 

Sana Söyleyeceklerim Var Anne – Biraz Senden Biraz Benden – Aslında Çok Kolay _ Tramola

Hayatta DENGE’nin çok önemli olduğunu savunan Çetinkaya, ruh – beden ve zihin dengesi üzerine birçok çalışmaya katılmıştır. Bu konuda birçok farklı içerikte seminerler düzenlemekte ve atölyeler yürütmektedir. Bunlardan bazıları: 

Nefes Teknikleri, Sandalye Yogası, Kahkaha Yogası, Mandala

Bedensel Denge Egzersizleri 

Bakış Açılarını Değiştirmek, Hayatına Rutinleri Davet Etmek, İş’te Neşe

Soruların ve Kelimelerin Gücü

Yazının Dengeleyen Gücü

Özlem Çetinkaya 2019 Eylül ayında bu yana RADYO GEDİK’te düzenli olarak DENGEİ YAŞAM isimli programın yapımcısı ve sunucusudur

2015 yılından bu yana Doğan Burda Grubu’na airt POZİTİF dergisine röportaj ve söyleşiler hazırlamaktadır. 

Kendi yazı çalışmalarına devam ettiği gibi, bireysel yazarlık eğitimi, koçluk ve yaratıcı editörlük hizmeti vermektedir. 

Optimist Akademi eğitmen grubunda yer almaktadır.

TEGEP İletişim Bilgileri

Ataşehir Residence Atatürk Mah.

Sedef Cad. B Blok D:2 Ataşehir / İstanbul

GSM: 0 505 088 00 30 

E-posta: bilgi@tegep.org