top of page

Saynur Önen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danışman

Saynur Önen, Eğitim ve Gelişim, Kariyer ve Yetenek Yönetimi, Performans Yönetimi ve Kurumsal Akademi alanlarında Türkiye’nin önemli şirketlerinde çalıştı.

Yıldız Holding’de İnsan Kaynakları Grup Direktörü olarak Holding ve şirketlerin insan kaynakları uygulamalarından sorumlu oldu, çok sayıda İnsan Kaynakları projesi ile süreçlerin yeniden yapılandırılmasını ve geliştirilmesini sağladı.

2015-2017 yılları arasında Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü olarak gelişim süreçleri, yetenek, yedekleme, kariyer ve performans sistemlerini yönetti ve 34.000 çalışana hizmet verdi. Türkiye’nin en büyük şirket birleşmesine kritik İK programlarıyla destek verdi.

2007-2015 yılları arasında Yapı Kredi Bankası ve iştirakleri için Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’ni kurdu ve 8 yıl Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Direktörü olarak görev yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümündeki eğitiminin ardından, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi’nde bitirdi ve eş zamanlı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama Grup Terapi eğitimini tamamladı. Adler Learning Center Koçluk Programı, Wiesbaden Academy of Psychotherapy Pozitif Psikoterapi Lisansı, Gestalt Terapi Eğitimi tamamladığı diğer eğitimler arasındadır.

TEGEP’in kurucu yönetim kurulunda yer alıp, 2013-2016 yılları arasında Başkan olarak görev yaptı. 2014-2019 arası Danışma Kurulu üyesi olduğu Global Council of Corporate Universities’de global danışman olarak kurumsal akademilerin akreditasyon ve dönüşüm süreçlerine destek vermektedir.

Halen Paris’te yaşamakta, uzmanlık alanlarında farklı kurumlarla birlikte çalışmaktadır.

Öğrenme ve Gelişimde Farklı Bir Gündem Var Mı?

Avrupa ve Türkiye’deki öğrenme, gelişim uygulamalarının değerlendirileceği bu sohbet seansında aşağıdaki başlıklar ele alınacak;

  • Genel dünya trendleri ve Avrupa’daki yansımaları

  • Kurumsal akademilerde uygulanan yaklaşımlar

  • Eknonomik, sosyal, teknolojik ve çevresel değişimlerin eğitim uygulamalarına etkileri

  • Farklı neler yapılıyor?

saynur.png
bottom of page