Serhat Tatlı

Değişim Doktoru® | Global Danışman | Mentor | Girişimci | 80K+ Linkedin Influencer

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden lisans, İngilizce İşletme Bölümü’nden MBA, Işık Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden "Değişim Yönetimi ve Liderlik" alanındaki teziyle PhD derecelerini almaya hak kazanmıştır.

1998-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev alan Serhat Tatlı, 2000 yılında katıldığı Tekofaks/Panasonic’de 11 yıl süreyle yönetici, genel müdür, CEO, YK üyesi olarak çalışmıştır. Toronto merkezli WSI ve Boston merkezli Linkage Inc. gibi sektörlerinin en önemli şirketlerinin Türkiye ofislerinde ortaklık ve YK üyelikleri yapmıştır. 2011 yılında atıldığı girişimcilik hayatına, kurucusu olduğu Değişim Akademisi® ve TeQeN® GmbH’nın YK başkanı olarak devam etmektedir. Ayrıca, IT sektörünün lider sistem entegratörlerinden NGTech'in icra kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Leadership Excellence tarafından Dünya’nın 7 yıl üst üste 1 numaralı liderlik gelişim zirvesi seçilen GILD’de (The Global Institute for Leadership Development) konuşan ilk Türk olma şerefine nail olmuştur. Yine GILD’de 2015-2017 yılları arasında takım liderliği ve üst yönetim koçluğu yapmıştır. Startupbootcamp İstanbul ve StartersHub’ın kurucu lider mentorlarınden olan Dr. Tatlı, organizasyonel değişim yönetimi, liderlik ve yeni nesil girişimcilik konularında pek çok üniversitede misafir ve daimi öğretim görevlisi olarak rol almıştır.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Dr. Tatlı, Almanya'nın Stuttgart şehrinde ikâmet etmektedir.

 

Değişirken Denge

“Değişim Yönetimi bugün bireyler ve kurumlar nezdinde en kritik ve öncelikli yetkinlik haline gelmiş durumda. Değişim inisiyatiflerinin başarısızlık oranlarının yüksekliği ise bambaşka bir odak konusu.

Şirketlerin ve organizasyonel liderlerin değişim ve dönüşüm süreçlerinde dikkatlerinden kaçırdıkları en önemli hususlardan birisi “denge”: İnsan – Süreç arasında; Uzun vade – Kısa vade arasında; Öncelik – Önem arasında; Yenilikçilik – Geleneksellik arasında; Birey – Kültür arasında korunması ve hassasiyetle yönetilmesi gereken denge.

Bu sohbet sırasında “değişirken denge” odağında kritik ipuçları bulacaksınız.