Soner Yıldırım

ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalından mezun oldu. Sonrasında Amerika Birleşik Devletlerinde 1993 yılında Michigan State Üniversitesinde Yüksek Lisansını ve 1997 yılında University of Southern California’da Doktorasını Öğretim Teknolojileri alanında tamamladı.

 

Aralık 1997 yılından bu yana ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Öğretim Teknolojileri alanında birçok ulusal ve uluslararası yayınları olan Soner YILDIRIM bu alandaki ulusal ve uluslararası projelere de danışman olarak katkı vermektedir.

 

Öğrenmenin Yeniden Tasarımı

 

Bu konuşmada, uzun yıllardan bu yana, “Öğrenmenin gerçekleşmesi için hangi şartların yerine gelmesi lazım?” sorusunu cesaretle soran Prof.Dr. Soner Yıldırım, “bilebilirliklerimizi yapabilirliğe çevirme” sürecinde, özellikle son dönemde neler yaşıyoruz, neleri farklı yapıyoruz, yetişkinin öğrenme sürecinde ihtiyaçlar nasıl değişti konularını öğrenme tasarımı perspektifinden ele alacak.