Tim Bright

Üst Düzey Yönetici Araştırma Danışmanı, Koç, Liderlik Danışmanı

İngiltere, Türkiye, ABD, Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkelerinde yaşayan ve çalışan Tim’in, toplamda 30 yılı aşkın yönetim ve danışmanlık tecrübesi bulunmaktadır.

OneWorld Consulting firmasının ortağı olan Tim, müşterileriyle “üst düzey yetenek yaşam döngüsü”nün (executive talent lifecycle) her aşamasında çalışmıştır. Üst düzey yönetici araştırma projelerini yürütmekte, üst düzey yönetici koçu olarak çalışmakta, şirketlerde mentorluk projelerini tasarlayarak bu süreçleri desteklemekte ve üst düzey liderlik takımlarının daha da etkin hale gelmesi amacıyla bu liderlik takımlarıyla çalışmaktadır. OneWorld Consulting ayrıca outplacement hizmeti de sunmaktadır.  

Tim, 20’den fazla ülkede çalışmış olup, bu tecrübe doğrultusunda, farklı kültürlerin bir arada olduğu ortamlarda nasıl daha verimli olunacağı ve farklılıklardan nasıl fayda sağlanılacağı konularında da müşterilerini yönlendirmektedir.

"Denge” ve “Duygusal Dayanıklılık” ile İlgili Neyi Yanlış Anladık?

Pandemi süresince müşterilerimizle en çok konuştuğumuz konu duygusal dayanıklılık(resilience) oldu. Denge, duygusal dayanıklılığın en temel unsurlarından biri. Bu süreçte şunu fark ettik; bu kavramlar farklı kültürlerde farklı anlamları ifade ediyor, hatta bazen birbirleri ile çelişen şekilde anlaşılıyor...

Tim, danışmanlık hizmeti verdiği ve koçluk yaptığı müşterilerde, iyi giden ve işe yarayan fikirleri aktaracağı bu oturumda, ayrıca, iş yaşamı dengesinden, Covid19 ve esnek çalışmanın Türkiye'de ve uluslararası alanda, şartları nasıl değiştirdiğinden ve tükenmişlik riski üzerine farklı yaklaşımlardan bahsedecek. Tim, "Toksik İyimserlik" olarak tanımladığı kavramın tehlikeli boyutlarını da aktaracak ve zor zamanlarda dengeyi bulmamıza yardımcı olabilecek birkaç araç paylaşacak.