top of page

Turgut Sarıgül

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuveyt Türk, Eğitim ve Gelişim Müdürü

Turgut Sarıgül, 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü tamamladıktan sonra aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Turgut Sarıgül kariyerine İnsan Kaynakları ve Eğitim Danışmanlık şirketinde devam etmiştir.  2011 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası ile yolları kesişmiş ve burada İnsan Kaynakları İşe Alım, İş Ortaklığı görevleri sonrasında 2018 yılından bu yana Eğitim & Geliştirme Müdürü olarak görev almaktadır.2022 yılında Gebze Teknik Üniversitesinde MBA master programını tamamlamıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Gelişim Mutfağı – Kuveyt Türk Akademi: “Kendi Gelişim Mutfağının Şefi Ol!”

Çalışanların, unvan bariyerine takılmadan kendilerini geliştirmesi ve kariyer yolculuklarını kendilerinin şekillendirmesi gerektiği fikrinden yola çıkan Kuveyt Türk, bu doğrultuda alanında ve sektörde bir ilk olan yeni kariyer uygulaması Gelişim Mutfağı projesini hayata geçirdi. Kuveyt Türk, Gelişim Mutfağı kapsamında çalışanlarının kendi kariyerlerini uçtan uca planlamasına imkân tanıyor. Çalışanlar, İkili Kariyer Yapısı ile kariyer rotalarını farklılaştırabilirken, Gelişim Sepeti’ndeki sertifika ve eğitim programlarıyla da mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Çalışanları, geleceğin iş dünyasına ve iş yapış şekillerine şimdiden hazırlayan Gelişim Mutfağı uygulamasıyla finans sektöründe bir ilki gerçekleştiren Kuveyt Türk, “Gelişimin tarifi sende” sloganıyla seslendiği çalışanlarına kendi kariyer tariflerini yazma fırsatı sunuyor.

Yeni bilgi ve deneyimler edinen çalışanlar, hedef ve ihtiyaçları doğrultusunda kariyerlerini kendileri şekillendirebiliyor. Gelişim Mutfağı kapsamındaki Gelişim Sepeti uygulamasıyla çalışanların geleceğin mesleklerine ve beklentilerine uygun olarak kendilerini geliştirmelerine ve dönüştürmelerine katkı sağlayacak özel gelişim programları sunuluyor. Farklı sertifika ve eğitim programlarıyla dikkat çeken Gelişim Sepeti içerisindebi bir çok program TEGEP, Brandon Hall ve Stive ödüllerine sahiptir. 

TS_2.jpg
bottom of page