Yeşim Yurtsever Çokeker

TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı

1992 yılında okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılarak danışmanlık sektörüne geçti. 2004-2014 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde ‘Danışman ve Eğitmen’ olarak görev alan Yeşim Çokeker, Ocak 2014 itibariyle çalışma hayatına DeFacto’da Akademi ve Mutluluk Direktörü olarak devam etmektedir.

Aynı zamanda TEGEP Eğitim ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Yeşim Çokeker, 20 yılı aşkın süredir deneyimlediği yöneticilik, danışmanlık, eğitmenlik disiplinlerini koçlukla taçlandırarak Flow Coaching International’da ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayıp FCPC unvanını almıştır.

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini alarak Matematik Öğretmeni olmuştur. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Yönetici MBA Programı’nı tamamlayarak devam etmiştir.

Kendisi evli ve bir kız çocuğu sahibidir, yaşam amacını desteklemek için sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmakta, yan flüt çalmayı öğrendikten sonra şimdi de ney çalabilmek için dersler almaya devam etmektedir.